RTX 3050 Ti sistem Dying Light'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

mucahitarda07

Decapat
Daha fazla  
RAM
16
SSD veya HDD modeli
toshiba
Ekran kartı
rtx3050ti
Anakart
bilmiyorum
İşlemci
11th Gen Intel(R) Core(TM) i7-11370H @ 3.30GHz 3
Dying Light 30-40 FPS veriyor diğer çoğu oyunda GTA 5 vb oyunlarda rahat 60 FPS ve üzeri alıyorum ama Dying Light'ta 40 FPS zor alıyorum nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
GeForce Experience programına girip WhisperMode 2.0 açıksa kapatın. Şarj kablosunun takılı olduğundan emin olun.
baktım whisper mode kapalı ve prize takılı oynuyorum ama sorun şu çoğunlukta 60-90 arası fps alıyorum sonra birden 40 a düşüyor ve orda kalıyor sonra alt tab yapıp geri geliyorum tekrar fps yükseliyor sonra yine düşüyor

CPU GPU sıcaklığına baktınız mı ? ısınma kaynaklı olabilir, oyundayken ısınıp Alt+Tab yapıp masaüstüne döndüğünüz sırada sıcaklık düşünce düzeliyor olabilir.

Dying Light çok dertli bir oyun laptoplar için. Eşimle beraber bitirdik oyunu. O laptopta oynuyordu (Intel i5 11400h+RTX 3050), ben ise masaüstünde oynuyordum (Ryzen 5 3600 + RTX 2060). Ben stabil bir şekilde 90 üzeri alırken, eşim laptopuyla bazı yerlede 20 FPS bazı yerlerde 40 fps alıyordu. Detaylı incelediğimde Dying Lighta giriş yaptığında Intel işlemcide hemen Power Throttling oluyordu. Normalde yüksek ısılarda işlemcinin kendini koruması için devreye girmesi gereken durum daha oyuna girer girmez oluyordu. Yani benim fikrimce sorun sizde değil oyunda. Çünkü diğer hiç bir oyunda problem yaşamadık.

Dying Light çok dertli bir oyun laptoplar için. Eşimle beraber bitirdik oyunu. O laptopta oynuyordu (Intel i5 11400h+RTX 3050), ben ise masaüstünde oynuyordum (Ryzen 5 3600 + RTX 2060). Ben stabil bir şekilde 90 üzeri alırken, eşim laptopuyla bazı yerlede 20 FPS bazı yerlerde 40 fps alıyordu. Detaylı incelediğimde Dying Lighta giriş yaptığında Intel işlemcide hemen Power Throttling oluyordu. Normalde yüksek ısılarda işlemcinin kendini koruması için devreye girmesi gereken durum daha oyuna girer girmez oluyordu. Yani benim fikrimce sorun sizde değil oyunda. Çünkü diğer hiç bir oyunda problem yaşamadık.
Aynen bende de aynı sorun yaşanıyordu oyunun çoğu yerine sıkıntı yok ama bazı yerlerde 40 fps fln veriyordu ama düşük fps verdiği anda alt tab yapıyorum sonra geçiyor sorun öyle yapa yapa bitirdim bugün :)

Yeni konular

Geri
Yukarı