RTX 3050 yanına hangi işlemci alınır?

@Zerons Hocam size göre Intel mi yoksa Ryzen mi daha iyi işlemci konusunda? Bir de anakartım Intel destekliyor Intel'den Ryzen geçmek zahmetli bir ismi?

@Zerons Hocam size göre Intel mi yoksa Ryzen mi daha iyi işlemci konusunda? Bir de anakartım Intel destekliyor Intel'den Ryzen geçmek zahmetli bir ismi?
Hocam bütçeden bütçeye değişir bu, örneğin bazı işlemcilerde AMD daha iyiyken bazılarında Intel daha iyi. Eğer anakartınız Intel destekli ise AMD için gereksiz masraf yapmaya gerek yok, anakart fiyatları uçmuş durumda. Elinizdeki anakart nedir?

Hocam bütçeden bütçeye değişir bu, örneğin bazı işlemcilerde AMD daha iyiyken bazılarında Intel daha iyi. Eğer anakartınız Intel destekli ise AMD için gereksiz masraf yapmaya gerek yok, anakart fiyatları uçmuş durumda. Elinizdeki anakart nedir?

Bütün sistem özelliklerini yazacağım. Şu an klavyem yok sipariş etmiştim yarın gelecek.

@Nvıdıaginar Hocam PC'yi sanal klavye ile idare ediyorum. Tam olarak nereden bakacağız bu PC özelliklerine?

Son düzenleme:
Bütün sistem özelliklerini yazacağım. Şu an klavyem yok sipariş etmiştim yarın gelecek.

@Nvıdıaginar Hocam PC'yi sanal klavye ile idare ediyorum. Tam olarak nereden bakacağız bu PC özelliklerine?

En basiti DxDiag'dan bakabilirsin. İşlemci, ekran kartı ve RAM özellikleri işimize yarar.

@Akbostaner3 @Zerons

1664394823787.png

1664394792428.png

@509401 AIDA64 indirip anakart kısmının fotoğrafını atar mısınız? Şu şekilde olmalı.
1664426402591.png

1664426359238.png

O ekran kartını bu fiyata sakın alma. Daha ucuza RX 6600 var ve daha iyi.

https://www.akakce.com/ekran-karti/...20g-128-bit-gddr6-8-gb-fiyati,1460317481.html

Yanına hangi işlemci alınır? Biliyorum bütçe belirtmedim ama olabiğince ucuzunu ve kalitelisi önerirseniz daha iyi olur. (Intel)

Bir de RTX 3050 iyi midir? 7000 TL fiyat aralığında önereceğiniz başka ekran kartı var mı? Şu anki ekran kattım RX 550.

O ekran kartını bu fiyata sakın alma. Daha ucuza RX 6600 var ve daha iyi.

https://www.akakce.com/ekran-karti/...20g-128-bit-gddr6-8-gb-fiyati,1460317481.html

Başlıktaki ekran kartından çoktan vazgeçtim zaten. Bu arada işlemcinin resmini atmıştım yukarıda, bu ekran kartları için değiştirmeye gerek var mı yoksa iyi mi?

@Zerons MSI Radeon RX 6500 XT MECH 2X 4G OC Oyun Grafik Kartı - GPU 2685/2825 MHz, 4000MB DDR6 Bellek, Siyah : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Böyle ucuz birşey alsam ne kaybederim?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı