RTX 3060 1080p İçin Kaç Yıl Götürür?

Aa RAM 8 GB miş fark etmemeişim.
16 GB yap o RAM'i 3600 ileride sürücülerle darboğaz kalkabilir bu arada ama kesin değil kalçağı.
Bence Ryzen 5 5600X ile dağa yüksek FPS alırsın çünkü darboğaz kalkıyor tam gücünü verebiliyor kart.
Türkiye'den her şey dahil 4000TL'ye aldım kartı. Zaten RX580'imi 4400'e satmıştım. Yani darboğaz şuanda çok önemli değil benim için. Bütçe düzenlediğinde yükseltmeyi düşünüyorum fakat piyasa sıkıntı işte.

GeForce Now güzel teknoloji ama 144 ve üzeri HZ monitörün tadını aldıktan sonra hayatta 60 HZ ve 60 FPS'e dönmem. Hele bir de bitrate olayı var. OBS ile çok yüksek kalitede alınan kayıtın bile kalitesi düşük geliyor orjinal götüntüye göre. GFN gibi bir hizmette daha da düşer kalite.
Şu an için giriş seviyesine hitap ediyor. Gelecekte değişir tabi ki ama bu bir yatırım aracı değil. İşine yarıyorsa kullan yaramıyorsa kullanmayacaksın.
Duygusal bağa gerek yok.

Elimde Gigabyte RTX 3060 eagle 12g modeli var. 1080p Full Ultra ayarlarda 60FPS'in altına düşmeden beni kaç yıl götürür? Veya ileride 2K monitör alırsam 2K için yeterli bir kart mıdır?

1 sene sonra konuyu hortlatmak gibi olacak ama, şu an bile 1080p Ultra ayarlarda bazı oyunlarda zar zor 60 FPS civarlarında 10 yıl götürür demiş biri 😂 1-2 sene sonra ayarları Ultra'dan yükseğe çekmeye başlarız dostum bende 3060 kullanıcısıyım.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 sene sonra konuyu hortlatmak gibi olacak ama, şu an bile 1080p Ultra ayarlarda bazı oyunlarda zar zor 60 FPS civarlarında 10 yıl götürür demiş biri 😂 1-2 sene sonra ayarları Ultra'dan yükseğe çekmeye başlarız dostum bende 3060 kullanıcısıyım.
Onu optimizasyon belirler. Nice oyun var ki grafik anlamında yenilikçi bir tavır sergilememesine rağmen standart FPS değerleri sunamıyor. UE5 yaygınlaşsa bile RTX 3060 uzun süre boyunca yeterli kalacaktır. Tabii her şeyin başı optimizasyon.

Onu optimizasyon belirler. Nice oyun var ki grafik anlamında yenilikçi bir tavır sergilememesine rağmen standart FPS değerleri sunamıyor. UE5 yaygınlaşsa bile RTX 3060 uzun süre boyunca yeterli kalacaktır. Tabii her şeyin başı optimizasyon.

Evet örnek CP2077 😂 ama genele bakarsak 1080p Ultra ayarlar için maksimum 2-3 yıl ömrü var gibi geliyor bana. Oyunların görsel kalitesi geçmişe nazaran çok hızlı gelişiyor o da bir faktör.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı