RTX 3060 2K vs 1080p

Yer
Kahramanmaras
Daha fazla  
Arkadaşlar 5 6 yıl kullanmayi düşünüyorum ekran kartını ama şu andaki oyunlar için galiba 2K için yeterli bir kart. Ama ileride AAA oyunlarda sıkıntı yaşatır mı? Bunun yanında dizi film içinde oyun kadar önemli benim için ama 2K içerik pek yok. 4K içeriği 2K monitörde izlersek 2K performansı alabilir miyim?

Su an bile AAA oyunlarda 2K icin yetersiz olan bir kart. NVIDIA tarafi garip zaten. 3070 alayim desen kartin 2K'da performansi yetiyor ama VRAM darbogazi yiyor guncel AAA oyunlarda. 3080'e cikana kadar rahat yok 2K'da.

2k 60 fps civarı performansı olur muhtemelen, 1080p 144hz civarı rekabetçi gibi oyunlarda iş yapar. 2k belli başlı oyunlar 144 civarına yaklaşacağı için tam verim alınmayabilir. Dizi film için 2k daha ideal olabilir.

Arkadaşlar 5 6 yıl kullanmayi düşünüyorum ekran kartını ama şu andaki oyunlar için galiba 2K için yeterli bir kart. Ama ileride AAA oyunlarda sıkıntı yaşatır mı? Bunun yanında dizi film içinde oyun kadar önemli benim için ama 2K içerik pek yok. 4K içeriği 2K monitörde izlersek 2K performansı alabilir miyim?
FPS oyunu oynamayacaksanız Xbox series X öneririm.

4K içeriği 2K monitörde izlersin ondan yana sıkıntı yok.
Oyun kısmında ise şuan bile bazı oyunlarda ayar düşürmeniz gerekebilir. Mesela RDR 2 de 2K 60FPS için tam sınırda. 2-3 yıl sonra ayar düşürmenize sebep olabilir. Ha dersen ben ultra ayarlarda oynamasamda olur o zaman sorun olacağını sanmam.

3060 için 2K gereksiz. Çok değil şuan bile 2K performansı verebilen kart değil. Dizi film 2K izleyim diyorsanız olabilir tabii.
Dizi filmde de 2k çok seçenek yok gibi hep 4k ile 1080 p arası yok
Saolun arkadaşlar o zaman 1080p daha mantıklı formdaki daha eski konularda 2k kartı denmiş o yüzden kafam karıştı

Geri
Yukarı