RTX 3060 "3200 TL'den başlayan fiyatlarla" ibaresi ne için geçerli?

atestuna1

Hectopat
NVIDIA RTX 3060 Founders Edition üretmeyeceğini açıkladı. NVIDIA sitesinde RTX 3060 3200 TL'den başlayan fiyatlarla yazıyor. Çoğu kişi 3200 TL'lik fiyatın founder Edition için olacağını söylüyordu. Fakat Founders Edition üretilmeyecek ve bu 3200 TL'lik fiyat sizce diğer MSI, ASUS gibi üreticilerin fiyatları olabilir mi?

NVIDIA RTX 3060 Founders Edition üretmeyeceğini açıkladı. NVIDIA sitesinde RTX 3060 3200 TL'den başlayan fiyatlarla yazıyor. Çoğu kişi 3200 TL'lik fiyatın founder Edition için olacağını söylüyordu. Fakat Founders Edition üretilmeyecek ve bu 3200 TL'lik fiyat sizce diğer MSI, ASUS gibi üreticilerin fiyatları olabilir mi?

Bence vergisiz 3200 TL olur. Malum vergiler sağ olsun en az 5k'yı bulur.

Founders Edition zaten Türkiye’de bulunmadığı için öteki modellerin de MSRP fiyatı anlamsızlaşıyor. Custom modellerde fiyat farkı varsa ve Founders TR’de satılmayacaksa, neden Founders için geçerli fiyatı TL cinsinden açıklarlar ki?

O zamansa baya iyi bir fiyata sahip.
Bence de asıl şu stok sorunu çözülürse tam olacak.
Founders Edition zaten türkiye’de bulunmadığı için öteki modellerin de msrp fiyatı anlamsızlaşıyor. Custom modellerde fiyat farkı varsa ve founders tr’de satılmayacaksa, neden founders için geçerli fiyatı TL cinsinden açıklarlar ki?

Founders Edition hiçbir yerde satılmayacak. Yani 3200 TL'lik fiyat diğer üreticelerin fiyatları olabilir diye düşünüyorum.

3200 olması imkansız bence. 4000 olsa bile ilk 3 saatte biter.
Büyük ihtimalle Nvidia kartları çok sayıda piyasaya sürecek. Normalde bir kart tanıldıktan sonra maksimum 2 hafta sonra satışa çıkar ama RTX 3060 1,5 ay sonra satışa çıkacak. Üretim yapmak ve stok sorununu azaltmak için yaptıklarını düşünüyorum. Fiyatlar bence 3200 TL'ye çokta uzak olmaz diye düşünüyorum. Hem Nvidia RTX 2060 ve 2060 Super'i tekrar stoklara getirecek ve onların fiyatlar 300-200 Dolar olacak. RTX 3060 bence o kadar pahalı olmayacaktır. Yoksa herkes 2060 ve 2060 Super alır.

5000 civarı fiyata çıkabilir bilemezsiniz. RTX 3080 ve 3070 için tavsiye edilen satış fiyatı ile alakası yoktu. Yani tamamen ekran kart distribütör ve satıcılara kalmış bir şey. O fiyata çıkmaz.

Geri
Yukarı