RTX 3060 7000 TL

Ya gerçekten güldürüyorsunuz tek fan sevdalısı iseniz alın kardeşim biz öneride bulunuyoruz. Sırf gülüş emojisi attım diye gelip ikisi de yazdığım mesaja aynısından atmışlar. Yazık gerçekten UV ile falan çözüme ulaşacak sanıyorsunuz kendinizi. Madem sıcak kart seviyorsunuz o zaman gidin laptop alın en azından evin farklı yerlerinden oyun oynarsınız :)
Herkesin bütçesi yok, adam sırf 7000 TL'si var diye RTX 3060 almamasını istiyorsunuz ki geçersiz bir bahane hocam, dediğim gibi gerekli eklemeler sayesinde dual fanın ulaştığı sıcaklıklara ulaşabilir.

Ya gerçekten güldürüyorsunuz tek fan sevdalısı iseniz alın kardeşim biz öneride bulunuyoruz. Sırf gülüş emojisi attım diye gelip ikisi de yazdığım mesaja aynısından atmışlar. Yazık gerçekten UV ile falan çözüme ulaşacak sanıyorsunuz kendinizi. Madem sıcak kart seviyorsunuz o zaman gidin laptop alın en azından evin farklı yerlerinden oyun oynarsınız :)
Tek fan sevdalısı değiliz. Şu an bu fiyata bu kartın verdiği performansı verebilecek kart yok. Ayrıca tek fan olan her kart sanıldığı gibi fazla ısınmıyor. Kendi kartımdan örnek verdim.

Ayrıca arkadaşın attığı videoya bakılırsa aşırı ısınma durumu olmadığı görülebilir.

İnşallah zamanla daha da düşecek fiyatlar.

Herkesin bütçesi yok, adam sırf 7000 TL'si var diye RTX 3060 almamasını istiyorsunuz ki geçersiz bir bahane hocam, dediğim gibi gerekli eklemeler sayesinde dual fanın ulaştığı sıcaklıklara ulaşabilir.
Almamasını istemiyorum gibisinden birşey demedim, almasını önermiyorum dedim silah zoru ile mi kart aldırıyorum size?

@HABAR Uzay montaj ile alınan sıcaklık değerleri oluyor genellikle onlar. Videoda zaten belirtmemiş kasa varsa da. Doğal olarak sıcak havanın birikebildiği bir kasada o değerler pek mümkün değil. Tahminimce yük altında iyi hava akışına sahip bir kasada 75 derecelerde seyreder. Hava akışı iyi olmayan bir kasada 80 derece ve üzerini görmek olası. Kısacası hava akışı iyi olan bir kasa için alınabilir bir fiyatta. :)

@HABAR Uzay montaj ile alınan sıcaklık değerleri oluyor genellikle onlar. Videoda zaten belirtmemiş kasa varsa da. Doğal olarak sıcak havanın birikebildiği bir kasada o değerler pek mümkün değil. Tahminimce yük altında iyi hava akışına sahip bir kasada 75 derecelerde seyreder. Hava akışı iyi olmayan bir kasada 80 derece ve üzerini görmek olası. Kısacası hava akışı iyi olan bir kasa için alınabilir bir fiyatta. :)
İyi bir hava akışı 2-3 fan ile sağlanabilir. 2-3 fan kasadaki sıcak havayı yeterince tahliye eder. Çok abartılacak bir durum değil.

Alınabilir değil, alınır. Bu fiyata bundan iyi ekran kartını bulamazsınız.

@156318 Dostum hiç önü kapalı (mesh olmayan) bir kasa kullanmamış veya testini görmemişsin belli ki. 2-3 fan ile her kasada iyi hava akışı sağlanamaz. Her fan ile de sağlanmaz. "Alınabilir." gayet doğru bir yaklaşım. Yanlış genelleme yapmayın. Konu içerisinde size hak veren varsa sizin mesajınızı beğensin, vermeyen benimkini beğensin. Alacaklar için bir fikir verir. :)

@156318 Dostum hiç önü kapalı (mesh olmayan) bir kasa kullanmamış veya testini görmemişsin belli ki. 2-3 fan ile her kasada iyi hava akışı sağlanmaz. Her fan ile de sağlanmaz. "Alınabilir" gayet doğru bir yaklaşım. Yanlış genelleme yapmayın. Konu içerisinde size hak veren varsa sizin mesajınızı beğensin, vermeyen benimkini beğensin. Alacaklar için bir fikir verir. :)
Uzay montaj ile sıcaklık farkının çok olacağını zannediyorsun. Önü kapalı olan kasa alınmaz zaten. Arkada bir egzoz fanı, önde bir ufak fan içerideki sıcak havayı atmaya yeterli olur.

@156318 Kendi fikrini dayatman benim ona inanmamı gerektirmiyor. Uzay montaj sıcaklığa çok fark ediyor. Bunun aksini iddia edip kanıtlayabilirsen buyur kanıtla. Yazdıklarımın arkasındayım ve senin yanlış olduğunu düşünüyorum. "Önü kapalı mesh kasa alınmaz zaten." nasıl bir yaklaşımdır? Piyasada binlerce insan mesh olmayan kasa kullanıyor ve hala da satmaya devam ediyor bu kasalar. Arkada 1 egzoz fanı ve önde ufak 1 fan içerideki tüm sıcak havayı dışarı atabiliyorsa üreticiler neden genellikle 3 önde 1 arkada olacak şekilde kasalarını satışa çıkarıyor? Neden kullanıcılar kasa alırken genellikle 3 önde 1 arkada fanı olacak şekilde kasalar seçiyor? Neden kasalara önde 3, arkada 1 ve üstte genellikle 2 adet fan yerleştirilebilecek şekilde yuva bırakıyor üreticiler? Neden bahsettiğinizi bildiğinizi hiç sanmıyorum. Yanlış bildiğini ısrar edenler konusunda da çok rahat davranamıyorum. Dediğim gibi sizin fikrinizi savunanlar/doğru kabul edenler sizin mesajınızı, benimkini doğru kabul edenler benim mesajımı beğenebilir. Yoksa ikimiz arasında dönen bir tartışmadan öteye gidemeyecektir. İyi sosyallar!

Yeni konular

Geri
Yukarı