RTX 3060 8299 TL

Zotac iyidir, fiyatlar da dolara rağmen düşüş trendine girdi. Umarım ilerleyen günlerde daha uygun fiyatlara görürüz.

Ne var Zotac'da? Tamam aynı model değil ama bende ki AMP olan en iyi çift fanlı model kendisi. Konudaki çok iyi olmasa da sıcaklık açısında sıkıntı çıkaracak kart değil.
Kötü bellek modülleri, lehim atmaları. Genel itibariyle alt sınıf bileşenler. Size hangisi lazım? Tasarım ve soğutmasına lafım yok. Onlar gayet güzel zaten, bu modeli alacak kişi büyük ihtimalle sorun yaşamaz OC yapmadığı sürece. Ama bu Zotac'ın güzel işler yaptığını da örtelemez.

AMD RX 6000 tarafına bakarsanız hep ucuz olan modeller Sapphire Pulse vb. diye başlar. NVIDIA RTX 3000 serisinde de Zotac Twin Edge diye devam eder. Neden ucuz bu modeller? Düşündünüz mü hiç?

Kısacası durum genel anlamda böyle, konudaki herkese teker teker cevap verebilecek kadar robotlaşamadım maalesef. Sizi kaale aldığım için cevap veriyorum. Rog Strix satın almamı söyleyen arkadaşa da hiç yazma zahmetinde bulunmayacağım. Ne yazsam da fikri değişmeyecek çünkü.

Son düzenleme:
3060 için çok iyi fiyat. 6600 XT yerine alınır.

Ne var Zotac'da? Tamam aynı model değil ama bendeki AMP olan en iyi çift fanlı model kendisi. Konudaki çok iyi olmasa da sıcaklık açısında sıkıntı çıkaracak kart değil.
Aynen öyle. Sonuçta 8000 TL bandına RTX 3060 alınıyor. Aşağıya da incelemesini sundum zaten. İşini yapıyor işte.

Kötü bellek modülleri, lehim atmaları. Genel itibariyle alt sınıf bileşenler. Size hangisi lazım? Tasarım ve soğutmasına lafım yok. Onlar gayet güzel zaten, bu modeli alacak kişi büyük ihtimalle sorun yaşamaz OC yapmadığı sürece.
Güç beslemesi, VRM olarak en üstte bahsettiğim model. Konudaki kart o kadar olmasa da OC'de hiç bir sıkıntı yaratmaz.

Güç beslemesi, VRM olarak en üstte bahsettiğim model. Konudaki kart o kadar olmasa da OC'de hiç bir sıkıntı yaratmaz.
Hocam, galiba anlatamıyorum. İlk mesajda Zotac'a göndermişim ama anlatamadım. Üzgünüm, AMP zaten ayrı bir seviye. Benim lafım Pulse ve Twin Edge'ye, öyle zaten hemen patlayacak modeller değil zaten ama mecburiyet durumu yoksa tercih edilmemeli.

3060 alacak kadar bütçeye çıkmışsın, alacaksan iyisini al bari. Yarın öbür gün lehim kusmalarıyla karşılaşma ihtimali de düşük olmuyor bu modellerde. Fiyatı da onun için uygundur zaten.

Bu düşüncemin de Recep hocamla alakası yok, maliyeti azaltmak için oradan buradan kısılırsa böyle oluyor.

Hocam, galiba anlatamıyorum. İlk mesajda Zotac'a göndermişim ama anlatamadım. Üzgünüm, AMP zaten ayrı bir seviye. Benim lafım Pulse ve Twin Edge'ye, öyle zaten hemen patlayacak modeller değil zaten ama mecburiyet durumu yoksa tercih edilmemeli.

3060 alacak kadar bütçeye çıkmışsın, alacaksan iyisini al bari. Yarın öbür gün lehim kusmalarıyla karşılaşma ihtimali de düşük olmuyor bu modellerde. Fiyatı da onun için uygundur zaten.
Kaliteli diyebileceğimiz 3060 modelleri 10.000 civarına çıkmış durumda. Patlayacak model değil. Uzun süredir piyasada ve öyle sorun yaşayan görmedim. Ayrıca Zotac 5 yıl global garanti sunuyor sıkıntı durumunda. En kötü garanti süresinden kurtarıyor.

Son düzenleme:
Kaliteli diyebileceğimiz 3060 modelleri 10.000 civarına çıkmış durumda. Patlayacak model değil. Uzun süredir piyasada ve öyle sorun yaşayan görmedim. Ayrıca Zotac 5 yıl global garanti sunuyor sıkıntı durumda. En kötü garanti süresinden kurtarıyor.
İlk ve son iki cümle dışında genel olarak aynı şeyleri yazıyoruz farkındaysanız, patlayacak bir model yazmamıştım zaten. Size denk gelmemiştir belki. Garanti konusuna lafım yok, sorun değil.

Zaten kim ne kullanıyorsa kullansın, beni ilgilendirmiyor açıkçası. Zotac Twin Edge'ye kaliteli yazan arkadaşlar da umarım uzun süreler rahat rahat kartlarını kullanırlar. İlk mesajda Zotac'a salladım gibi anlaşılmışım, amacım bu değildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı