Çözüldü RTX 3060 az GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omerbwe

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sourunu düzelttim sorun GTA 5 Fortnite ve Shadow of Tomb Raider gibi oyunlarda oluyordu.
Bilgisayara reset atarak düzelttim başka tüm yöntemleri denedim en son bunu yaptım oldu.
Nedenini hala bilmiyorum. Bilgisayarda MUX Switch yok ve çift kanal 16 GB RAM.
Oyunlardayken GPU kullanımı %50 civarı oluyor.
CPU'ya fazla yük biniyor CPU ısınıyor ve FPS dropları yiyorum.
Ekran kartı kullanımına MSI Afterburner uygulamasından baktım.

Sistem:

Hangi oyunları oynuyorsunuz hocam eğer Valorant CS:GO gibi işlemci bazlı oyunlar oynuyorsanız normaldir.

Son düzenleme:

Sistem:
Hocam merhabalar oyundan oyuna alacağınız değerler değişecektir. Örneğin Valorant genel olarak işlemciyi kullanan bir oyun bu bağlamda işlemci kullanımı artacaktır.

Sistem:
Omen Gaming Hubdan Performance moduna alın. 80Watt üstüne cıkacaktır. Eğer gene yetersiz gelirse Nvidia Ayarlarından bu ayarı yapabilirsiniz.

1659664365151.png

1659664300862.png

İşlemcinin Turbo modunu kapatıp dene Windowsun güç planından Turbo modunu kapatabiliyorsun lakin ilk önce cmdye kodlar yazman lazım googlede bir araştır

Kullandığınız sistemde MUX olup olmadığını bulamadım ama var ise NVIDIA ayarlarında önerilen olarak hem eGPU hem de dGPU ikisini de kullan seçili geliyor. Siz dGPU olarak ayarlamalısınız. Sorunu çözebilir.

Geri
Yukarı