Çözüldü RTX 3060 ETH madenciliğinde 26 mh/s üstünü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mühendizz

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte Vision G Z490 Anakart / Intel i9 10900KF İşlemci / ID Cooling AuraFlow X 240mm Sıvı Soğutma / Gigabyte Aorus Extreme RTX 3080 Ekran Kartı / Corsair Vengeance RGB PRO 2x16 GB DDR4 3600 MHz CL18 RAM / Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB / Corsair 4000X Kasa / XPG 850W 80+ Gold PSU / Gameon 28" IPS 4K UHD 144Hz Monitör / Corsair K95 Platinum RGB Klavye / Corsair Glaive RGB Mouse / Corsair Void Pro Wireless RGB
Meslek
Makina Mühendisi
Merhabalar,

Yakın zamanda bir adet lhr olmayan palit dual RTX 3060 aldım fakat OC ile bile 26 mh/s'in üzerine çıkamıyorum.
2miners ile kazım yapıyorum win10 üzerinden.
470.05 sürümü kurulu.
Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Hdmı çıkışından görüntü alıyorsun değil mi karttan. Bu kartın hdmı çıkışına mönitör bağlamazsan veya sahte hdmı dongle takmazsan 26 mh geçemezsin. En temel şeyi başta sormayı unuttum...
Hocam sorunu dün itibari ile çözdüm, sorun işlemci. İşlemciyi R5 3500 yaptım sorun düzeldi. DP ile denedim, HDMI ile denedim hiçbiri fayda etmedi en son işlemci ile sorun çözüldü.
Merhabalar,

Yakın zamanda bir adet LHR olmayan Palit Dual RTX 3060 aldım fakat OC ile bile 26 mh/s'in üzerine çıkamıyorum.
2miners ile kazım yapıyorum Windows 10 üzerinden.
470.05 sürümü kurulu.

Ekran kartın V2 ise LHR lidir. Genelde kutuda yazmaz. Versiyon 1 ise LHR yoktur.

Yeni 3060 modellerde (v2 geçer) 470.05 sürümü çalışmaz mining için. Yani yeni bant üretim 3060 modelleride LHR. Geçmiş olsun hocam.
Yeni 3060 modellerde (v2 geçer) 470.05 sürümü çalışmaz mining için. Yani yeni bant üretim 3060 modelleride LHR. Geçmiş olsun hocam.

LHR olmadığından eminsen bağlantı şeklini kontrol et. HDMI ile bağla monitöre kartını. Onun dışında sürüm doğru yine yükselmezse kartın LHR.

Merhabalar,

Yakın zamanda bir adet lhr olmayan palit dual RTX 3060 aldım fakat OC ile bile 26 mh/s'in üzerine çıkamıyorum.
470.05 sürümü kurulu.
Doğru sürücüyü indirdiğinize emin misiniz?
DDU ile mevcut sürücüyü kaldırıp bunu deneyin

Eğer yine olmazsa yeni sürüm kart almışsınız demektir. ETH yerine ERGO kazmanızı öneririm.

Merhabalar,

470.05 sürümü kurulu.
Arkadaşların sürücü hakkında dedikleri tamamen doğru. Olayın bir farklı boyutu da riser a bağlarsanız 26 mh üzerine çıkmaz doğrudan anakarta takmanız lazım 16x slota ve monitör yada sahte hdmı takmanız gerekiyor hocam.

Merhabalar,

470.05 sürümü kurulu.
V2 ise istediğin sürücüyü kur bir fark olmayacak, ilerde değişir mi bu bilemem. V1 ise ancak dediğiniz oluyor 470.05 ile kırılıyor.
V2 ise NBminer kullanacaksın -lhr 70 komutunu girip devam edeceksin.

Herkese cevapları için teşekkür ederim arkadaşlar, kartın kontrolünü yaptım LHR değil.
Mining kilidi geldi diye hatırlıyorum
470.05 ile kalkıyor o kilit şuan o kurulu.
Ekran kartın V2 ise LHR lidir. Genelde kutuda yazmaz. Versiyon 1 ise LHR yoktur.
Kartın cihaz id kısmının son bölümü 2503 bu da LHR olmadığını gösteriyor.

LHR olmadığından eminsen bağlantı şeklini kontrol et. HDMI ile bağla monitöre kartını. Onun dışında sürüm doğru yine yükselmezse kartın LHR.
Zaten monitör bağlı hocam HDMI ile.
Doğru sürücüyü indirdiğinize emin misiniz?
DDU ile mevcut sürücüyü kaldırıp bunu deneyin

Eğer yine olmazsa yeni sürüm kart almışsınız demektir. ETH yerine ERGO kazmanızı öneririm.
2 farklı yerden indirip kurdum hocam yani emin sayılırım.
Arkadaşların sürücü hakkında dedikleri tamamen doğru. Olayın bir farklı boyutu da riser a bağlarsanız 26 mh üzerine çıkmaz doğrudan anakarta takmanız lazım 16x slota ve monitör yada sahte hdmı takmanız gerekiyor hocam.
16x zaten ama 2.0 o yüzden kıllandım açıkçası bugün kendi anakartımda deneyeceğim.

GPU-Z ekran görüntüsü gönderebilir misiniz? LHR mi değil mi diye bakalım.
Bu gece üşenmezsem takacağım atarım hocam.
Ekran kartını bağladım kendi sistemime şimdi durum böyle; Sanırım LHR değil.

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-26_163632.png
    resim_2021-09-26_163632.png
    46,5 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı