Çözüldü RTX 3060 ETH madenciliğinde 26 mh/s üstünü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mühendizz

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte Vision G Z490 Anakart / Intel i9 10900KF İşlemci / ID Cooling AuraFlow X 240mm Sıvı Soğutma / Gigabyte Aorus Extreme RTX 3080 Ekran Kartı / Corsair Vengeance RGB PRO 2x16 GB DDR4 3600 MHz CL18 RAM / Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB / Corsair 4000X Kasa / XPG 850W 80+ Gold PSU / Gameon 28" IPS 4K UHD 144Hz Monitör / Corsair K95 Platinum RGB Klavye / Corsair Glaive RGB Mouse / Corsair Void Pro Wireless RGB
Meslek
Makina Mühendisi
Merhabalar,

Yakın zamanda bir adet lhr olmayan palit dual RTX 3060 aldım fakat OC ile bile 26 mh/s'in üzerine çıkamıyorum.
2miners ile kazım yapıyorum win10 üzerinden.
470.05 sürümü kurulu.
Sebebi ne olabilir? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam Hdmı çıkışından görüntü alıyorsun değil mi karttan. Bu kartın hdmı çıkışına mönitör bağlamazsan veya sahte hdmı dongle takmazsan 26 mh geçemezsin. En temel şeyi başta sormayı unuttum...
Hocam sorunu dün itibari ile çözdüm, sorun işlemci. İşlemciyi R5 3500 yaptım sorun düzeldi. DP ile denedim, HDMI ile denedim hiçbiri fayda etmedi en son işlemci ile sorun çözüldü.
Herkese cevapları için teşekkür ederim arkadaşlar, kartın kontrolünü yaptım LHR değil.

470.05 ile kalkıyor o kilit şu an o kurulu.

Kartın cihaz ID kısmının son bölümü 2503 bu da LHR olmadığını gösteriyor.

Zaten monitör bağlı hocam HDMI ile.

2 farklı yerden indirip kurdum hocam yani emin sayılırım.

16X zaten ama 2.0 o yüzden kıllandım açıkçası bugün kendi anakartımda deneyeceğim.

Bu gece üşenmezsem takacağım atarım hocam.
Ekran kartını bağladım kendi sistemime şimdi durum böyle; Sanırım LHR değil.

Hocam LHR yazıyor orada kocaman :)

Hocam LHR yazıyor orada kocaman :)
Hocam o sürüm kaynaklı sanırım şuan aktif olarak 47 mh/s alıyorum. Cihaz id kısmını kontrol ederseniz LHR olmadığı görünüyor.

Dosya Ekleri

• resim_2021-09-26_171044.png
    resim_2021-09-26_171044.png
    665,3 KB · Görüntüleme: 77
Hocam o sürüm kaynaklı sanırım şu an aktif olarak 47 mh/s alıyorum. Cihaz ID kısmını kontrol ederseniz LHR olmadığı görünüyor.

Bende 2 tane 3060 var öyle bir şey yazmıyor kusura bakma ben öyle sandım. Bir de OC ayarların yanlış Power'i 72 çek Memory clock 1300 yap core clock -500 fan Speed oda sıcaklığna göre manuel ayarla.

Bende 2 tane 3060 var öyle bir şey yazmıyor kusura bakma ben öyle sandım. Bir de OC ayarların yanlış Power'i 72 çek Memory clock 1300 yap core clock -500 fan Speed oda sıcaklığna göre manuel ayarla.
Anladım hocam yaptım şimdi dediğiniz ayarları 49 alıyorum. VRAM sıcaklığını göremiyorum ben onu nasıl görebilirim var mı bir yönteminiz? Bende yakın zamanda 2. Kartı alacağım gibi duruyor. Bana da garip geldi LHR yazması hocam anlamadım.

Arkadaşlar tekrar merhaba, gigabyte B450 Gaming X anakartımı mining işi için boşa çıkarıp bir tane AMD Athlon 3000G aldım RTX 3060 ile sistemi kurdum fakat yine aynı sorunla karşılaştım. Sorun işlemci mi? Anlayamıyorum artık, kendi bilgisayarımın hemen hemen aynısını kurmama rağmen olmadı tek fark işlemci. Mining için millet celeron kullanıyor yani fark ne?
Var mı bilen, gören, önerisi olan?

Arkadaşlar tekrar merhaba, gigabyte B450 Gaming X anakartımı mining işi için boşa çıkarıp bir tane AMD Athlon 3000G aldım RTX 3060 ile sistemi kurdum fakat yine aynı sorunla karşılaştım. Sorun işlemci mi? Anlayamıyorum artık, kendi bilgisayarımın hemen hemen aynısını kurmama rağmen olmadı tek fark işlemci. Mining için millet celeron kullanıyor yani fark ne?
Var mı bilen, gören, önerisi olan?
İşlemci ile alakası yok, githubdan t-rex son sürümü indirim, --tune lhr 4 komutunu girip dener misiniz?

İşlemci ile alakası yok, githubdan t-rex son sürümü indirim, --tune lhr 4 komutunu girip dener misiniz?
Eve geçtiğimde sistemi tekrar kurup deneyeceğim hocam, buraya sonucu atarım
Ne yaparsam yapayım sorunu çözemedim ve sorun kaynağını işlemci belledim. Şimdilik kendi sistemimde çalıştırıyorum boş durmasın diye.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı