Çözüldü RTX 3060 farklı ayarlarda aynı FPS alıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

YunussemrE96

Hectopat
i7 10750 RTX 3060 16 RAM bulunan dizüstü kullanıyorum. Ne yaparsam yapayım belirli FPS'lerin üstüne çıkmıyor. 1080p çözünürlükte en düşük ayarlarda 80 90 2K en düşük ayarlarda 60 70.
1080p Full ayarlarda yine 80 90.
2K Full ayarda 50 60
Denediğim oyun Cyberpunk 2077.
CS:GO'da 400+FPS gibi görmesi lazım ama 150FPS'lerde dolanıyor. RTX serisinin gereğinden fazlasını vermeme gibi ayarı olabilir mi?

Çözüm
Çift kanal RAM durumu katlanılmaz hâlden kurtarıyor neredeyse tüm oyunlarda. Ama yüksek FPS alınan E-spor ve diğer online oyunlarda istenilen performans sadece MUX Switch ile mümkün.
Tabii Mux Switch tam bir ayırma yapıyor ama çift kanal RAM baya iyi yani düşünsenize Mux Switch yok bilgisayarınızda ve ekran kartınızı tam kullanamıyorsunuz? Burada çift kanal RAM çok iyi oluyor performans kaybını çok fazla önlüyor. Ben zaten yani dizüstü alan herkese yanına RAM almalarını öneriyorum. Yoksa olmuyor.
Mux Switch çıktı evet. Şu sebeple şu an RTX 2070 Super modellerine kadar bu ayar BIOS ile eklenmiş. 3000 serisi yeni olduğundan şu an yok lakin eklenecek. Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar muhtemelen sizde BIOS gelmiş ya da çıkmış olur sorununuz çözülür.
Dediğim gibi başka bir sorun varmış. Çünkü Monster Mux Switch kullanıyor ve ekran kartının performansı konusunda ısınma dışında bir sıkıntı çekmemeniz lazım ki sizde çift kanal RAM'de var. Neyse en yakın zamanda BIOS güncellemesi ile o ayar geri gelir hocam.

Geri
Yukarı