RTX 3060 FIFA 22'de 95 dereceye çıkıyor

Kaanrou

Centipat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
Nvidia GeForce RTX 3060 6 GB
İşlemci
i7 11800H
Arkadaşlar laptop kullanıcısıyım, cihazın sistemi; GeForce RTX 3060 6 GB, 16 GB RAM, i7 11800h 2, 30GHz, iyi de bir SSD takılı.
Önceleri bazı oyunlarda sistemim çok ısınır, kolaylıkla 99 derecelere ulaşırdı. Daha sonra undervolt ile GPU'yu sınırladım, FPS düşüşü yaşamadan sıcaklık değerlerini 99 derecelerden 70 ila 85 arasında çektim. Gün içerisinde FIFA 22'yi Steam üzerinden satın aldım. Oyunu açtığımda GPU sıcaklığım undervolt ayarlarının yapılı olmasına rağmen 95 ila 100 derece arasında değişkenlik gösterdi. Daha sonra undervolt ile Max 5.0 GHz değerine çıkan değerleri 4.2 GHz'ye sabitledim. İlk başlarda 70 dereceye çektim ama arka arkaya mavi ekran verdi cihaz. Son denememde tekrar bahsettiğim 95 derecelere çıktı. Çok fazla oyuna girip bakma olasılığım da kalmadı. İade için 2 saatlik kullanım süresini geçmemek gerek.
FPS değerini 60'a sabitleyebilir miyim?

Ekran Görüntüsü (62).png

Ekran Görüntüsü (63).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun ayarlarından olmuyorsa ekran kartı ayarlarından denedin mi?
Laptop olduğu için Ekran Nvdia Denetim Masası'na bağlı değil. Bunu için Intel Grafik Kontrol Merkezinden FPS sabitlemeyi açtım lakin o da 144 FPS e sabitliyor, düşürmüyor
Anladım doğrudur ama sen yinede dikkatli ol oyun içi ayar yokmu ?
Hocam Fifa'da oyun içi ayar olmuyor diye biliyorum.

Geri
Yukarı