RTX 3060 fiyatı ne olur?

Selimdemir13

Centipat
Daha fazla  
Kendi sitesinde 3200 TL'den başlayan fiyatlarla yazıyor. Tahmini fiyatı ne olur veya 2000 ile 3500 arası hangi ekran kartını almamı önerirsiniz? Sıfırdan sistem kurmayı düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

25 Şubat'ta stoktan siparişe açılacak. Ancak tam bir fiyat söyleyemessemde tahmini 4000-5000 TL civarında çıkar. (Kesin bilgi değildir. Bu fiyatın altı veya üstünde de çıkabilir.)

O vergisiz fiyatıdır. Türkiye'de 5 bin liradan satılır düşünüyorum. Miningcileri de hesaba katarsak 7-8k bile olabilir.

Evet ancak miningciler bu ekran kartını bence almaz. Çünkü NVIDIA bu ekran kartına mining engeli koydu. (Yani mining yapmak isterlerse ekran kartı çok az bir değer verecek. Ve bunu yazılımla geçemezler çünkü ekran kartına fiziksel bir engel koydular.) Ancak dediğiniz gibi tahmini 5000 TL satışa başlar.

Evet ancak miningciler bu ekran kartını bence almaz. Çünkü NVIDIA bu ekran kartına minig engeli koydu. (Yani mining yapmak isterlerse ekran kartı çok az bir değer verecek. Ve bunu yazılımla geçemezler çünkü ekran kartına fiziksel bir engel koydular.) Ancak dediğiniz gibi tahmini 5000 TL satışa başlar.
Bunu bilmiyordum. Mining engeli iyiymiş.

Peki ne yapmak lazım şimdi aciliyetim yok yaz için toplamayı düşünüyorum bu fiyata hangi ekran kartı alinabilir.
Bence yazın RTX 3060 alın, hem o zamana kadar belki stoklar düzelir. Ancak paranız varsa ve uygun fiyatlı bir RTX 3060 bulursanız hemen alın. Eğer 6000-7000 TL arasında çıkarsa almayın, biraz daha bekleyip daha ucuza alabilirsiniz.

25 Şubat'ta stoktan siparişe açılacak. Ancak tam bir fiyat söyleyemessemde tahmini 4000-5000 TL civarında çıkar. (Kesin bilgi değildir. Bu fiyatın altı veya üstünde de çıkabilir.)

Yurtdışında 329 dolar diyor ordan getirmek için araştırma yapmayı düşünüyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı