RTX 3060 Gaming Z Trio boşta 52 derece oluyor

TurkWarrior06

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartımın boşta sıcaklık değeri 45-47 arası geziniyordu, sonra 50-52 derece olmaya başladı, yaz mevsiminden yeni çıktığımız için ekran kartında ki macunun kuruduğunu düşündüm işlemcimde ki ve ekran kartımda ki macunu Thermal Grizzly Kryonaut macun ile değiştirdim, işlemcimde ki sıcaklık düşerken ekran kartımın sıcaklık değerinde bir değişiklik olmadı, Zero Frozr teknolojisinin 60 derece sıcaklığa kadar çalışmadığını biliyorum ama bu sıcaklık normal mi diye düşünmeye başladım. Aydınlatırsanız sevinirim bu arada ekran kartım oyunlarda %100 yük altında iken %37 fan hızında oyununa göre 60-61 derecelerde seyrediyor. Sıcaklıklar bunu da söyleyeyim daha önce hiç 62 derece sıcaklığı görmedi ekran kartım, fakat boştayken fazla ısınıyor gibi geliyor bana. Windows'u yeniden kursam değişiklik olur mu? Bu arada kullandığım kasa modelim Thermaltake view 51 modeli.

Son düzenleyen: Moderatör:

Normalden 10 derece daha sıcak. Arka planda ekran kartını yüke sokacak bir uygulama olabilir. Boştaki saat hızından ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Normalden 10 derece daha sıcak. Arka planda ekran kartını yüke sokacak bir uygulama olabilir. Boştaki saat hızından ortaya çıkar diye düşünüyorum.

Hocam ASUS Dual RTX 2060 OC EVO için değerler ne olmalı bu siteden bulamadım.

Hocam ASUS Dual RTX 2060 OC EVO için değerler ne olmalı bu siteden bulamadım.
Giriş seviyesi bir RTX kart olduğu için inceleme yapmamışlardır.

Şansınıza eskiden kullandığım karttı. Boş durumdaki serin havalarda 35-36 dereceleri görüp sıcak havalarda +10 derece daha ekleyerek bir termal performans sunuyordu. Yük durumunda da AAA oyunlarda 73-74 dereceleri görmüştüm. Tabii bu durum kasadan kasaya değişiklik gösterebilir.

Son düzenleme:
Giriş seviyesi bir RTX kart olduğu için inceleme yapmamışlardır.

Şansınıza eskiden kullandığım karttı. Boş durumdaki serin havalarda 35-36 dereceleri görüp sıcak havalarda +10 derece daha ekleyerek bir termal performans sunuyordu. Yükte durumunda da AAA oyunlarda 73-74 dereceleri görmüştüm. Tabii bu durum kasadan kasaya değişiklik gösterebilir.
Boşta 55 dereceye kadar geliyor yükte 75 derece vs oluyor boştayken fanlar dönmüyor ondan böyle sanırım..

Boşta 55 dereceye kadar geliyor yükte 75 derece vs oluyor boştayken fanlar dönmüyor ondan böyle sanırım..
Tabii tabii. Fan stop özelliği var. Yükteki değeriniz zaten kartın sunduğu soğutmayı veriyor. Diğer sıcaklıklar belirttiğim üzere değişkenlik gösterebilir ya da arka plandaki uygulamalar ekran kartına yük bindiriyor olabilir.

Geri
Yukarı