Çözüldü RTX 3060 GTA 5 FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

prrodigyy

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, bilgisayarı alalı birkaç hafta oluyor. En çok GTA 5 oynuyorum ve gözüme en çok takılan oyun GTA 5. En yüksek ayarlarda oynuyorum. Single Player oynarken 100-120FPS alıyorum çoğunlukla. Online oynarken de 80-100 arası. Sorunum şu ki sinematikler girince veya oyunun bazı kısımlarında FPS'im 60'lara kadar düşüyor. Hatta Online oynarken Cayo Perico heist yapıyordum, yağmurlu havaydı ve 30'a düştü.

Sistem özellikleri
  • RTX 3060
  • i5 11400F
  • 16 GB 3200MHz
FPS değerinin bu kadar düşmesi normal mi? İşlemci sıcaklığı bazen anlık da olsa 80-81 dereceleri buluyor. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Fakat eklediğim SS'te sıcaklık o kadar yüksek değil, yine de FPS'im düşük.
FPS'in 60'a kadar düştüğü andan aldığım bir SS:

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dediğinizi yaptım, online oynarken genel FPS 90-100 oldu. Çimenli ortamlarda ise minimum 60 gördüm, genel olarak 70-75 oluyor. Bu değerler RTX 3060 için normal mi? MSAA 4x'te FPS'in 40 civarına düşmesi normal mi yani?
Evet hocam an itibarıyla sisteminizin vermiş olduğu son performansı GTA V'de kullanmış oluyorsunuz. Normal şartlarda farklı bir oyun olsa daha da üst performans verecek bir bilgisayara sahipsiniz. Ancak GTA V maalesef çeşitli grafik sorunlarıyla ne yaparsak yapalım en fazla bu kadar olabiliyor. Sorununuzu çözebildiysem bir teşekkür yeterli benim için. İyi oyunlar!
Merhaba, bilgisayarı alalı birkaç hafta oluyor. En çok GTA 5 oynuyorum ve gözüme en çok takılan oyun GTA 5. En yüksek ayarlarda oynuyorum. Single Player oynarken 100-120FPS alıyorum çoğunlukla. Online oynarken de 80-100 arası. Sorunum şu ki sinematikler girince veya oyunun bazı kısımlarında FPS'im 60'lara kadar düşüyor. Hatta Online oynarken Cayo Perico heist yapıyordum, yağmurlu havaydı ve 30'a düştü.

Sistem özellikleri
  • RTX 3060
  • i5 11400F
  • 16 GB 3200MHz
FPS değerinin bu kadar düşmesi normal mi? İşlemci sıcaklığı bazen anlık da olsa 80-81 dereceleri buluyor. Ondan kaynaklanıyor olabilir mi? Fakat eklediğim SS'te sıcaklık o kadar yüksek değil, yine de FPS'im düşük.
FPS'in 60'a kadar düştüğü andan aldığım bir SS:

Eki Görüntüle 1432506
Sinematiklerde 60a sabitlemesi normal sinematikler genelde 30 ve 60fpslerde oluyor. Yağmurlu havalarda 30a düşmesi normal değil gibi

Ekran kartı sürücüleriniz güncel değilse ondan olabilir.
Güncel, bilgisayarı dediğim gibi yeni aldım ve bütün sürücüleri güncelledim.

Fotoğrafı çektiğiniz yerse FPS'in düşük olması normal attığınız 2. Fotoğrafta da yeşilliğin bol olduğu bir yer o yüzden olabilir Msaa kaç x o ayar çok fazla FPS düşürüyor.
Oyun ayarlarım bunlar, değiştirmem gereken bir şey var mı?

Sinematiklerde 60a sabitlemesi normal sinematikler genelde 30 ve 60fpslerde oluyor. Yağmurlu havalarda 30a düşmesi normal değil gibi
Yorumunuzu görmemişim, kusura bakmayın. Ben de anlamadım tam olarak. Bu kadar düşük FPS almam garip geldi.

Dosya Ekleri

• 3.png
    3.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 195
  • 4.png
    4.png
    2 MB · Görüntüleme: 117
  • 5.png
    5.png
    2 MB · Görüntüleme: 105
  • 6.png
    6.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 176
Son düzenleme:
Extended Distance Scaling'i ayarını en düşüğe çekin. MSAA'i de maksimum 2x yapıp FPS değerlerinizi paylaşın hocam. Muhtemelen sorununuz çözülmüş olacak. Dönüşünüzü bekliyorum. @prrodigyy

Dediğinizi yaptım, online oynarken genel FPS 90-100 oldu. Çimenli ortamlarda ise minimum 60 gördüm, genel olarak 70-75 oluyor. Bu değerler RTX 3060 için normal mi? MSAA 4x'te FPS'in 40 civarına düşmesi normal mi yani?

Evet hocam an itibarıyla sisteminizin vermiş olduğu son performansı GTA V'de kullanmış oluyorsunuz. Normal şartlarda farklı bir oyun olsa daha da üst performans verecek bir bilgisayara sahipsiniz. Ancak GTA V maalesef çeşitli grafik sorunlarıyla ne yaparsak yapalım en fazla bu kadar olabiliyor. Sorununuzu çözebildiysem bir teşekkür yeterli benim için. İyi oyunlar!

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı