RTX 3060 + i7 10750H darboğaz

Hocam bunun yerine Tracer alsın daha iyi. 70W RTX 3060 > 90W RTX 2060 yani fark ortada. Bence Tracer donanım olarak her türlü üstün, MSI üretimi zaten. Sadece kasa yapısı yüzünden ısınıyor.

Hocam daha mantıklı evet ama ben şahsen Monster ve GameGaraj'a ısınamadım bir türlü :D Gözümde hep Casper gibi duruyorlar :D

Hocam daha mantıklı evet ama ben şahsen Monster ve GameGaraj'a ısınamadım bir türlü :D Gözümde hep Casper gibi duruyorlar :D
Hocam bence; Game Garaj> Monster>= Casper. Benim sıralamam bu çünkü gerçekten maşAllah sattığı aletler hep fiyat/performans ki sadece işte bu sene yanlış kasa seçimine kurban gittiler. Bakalım seneye yeni kasa çıkaracaklar mı?

Hocam bence; Game garaj> monster>= Casper. Benim sıralamam bu çünkü gerçekten maşallah sattığı aletler hep fiyat/performans ki sadece işte bu sene yanlış kasa seçimine kurban gittiler. Bakalım seneye yeni kasa çıkaracaklar mı?

Kasa seçimim kötü mü sence? En azından Monster'ın plastik kasalarından iyi kasaları var, alüminyum kasa sunuyor.

Kasa secimin kötü mü sence? En azından Monster'in plastik kasalarından iyi kasaları var alüminyum kasa sunuyor.

Hocam bu bütçede sunulan en iyi bilgisayar. Bütçe her şeyden önce şu anda, bu durumda Monster belki bakabilirsiniz. Monster da alabileceğiniz ve sorun yaşamayacağınız düşük fiyat/maksimum performans cihaz T7 v22.1 cihazıdır. Bütçenizi aşıyor, ancak eğer ben çıkarım derseniz bu fiyatta v22.1 tektir kendileri. Monster sorunsuz nadir cihazlarından biridir. Bunun dışında başka bu fiyata bunu sunan cihaz yok.

Link: Tulpar T7 V22.1 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

Hocam bu bütçede sunulan en iyi bilgisayar. Bütçe her şeyden önce şu anda, bu durumda Monster belki bakabilirsiniz. Monster da alabileceğiniz ve sorun yaşamayacağınız düşük fiyat/maksimum performans cihaz T7 v22.1 cihazıdır. Bütçenizi aşıyor, ancak eğer ben çıkarım derseniz bu fiyatta v22.1 tektir kendileri. Monster sorunsuz nadir cihazlarından biridir. Bunun dışında başka bu fiyata bunu sunan cihaz yok.

Kardeşim GameGaraj bana göre güzel geldi. Ben soğutucu+Turbo fan kullanmayı düşünüyorum. Sence sıkıntı olur mu?

Öncelikle Tracer cihazda "turbo" modda çalışmıyor bilginize. Sadece 2 mod çalışıyor, aynı zamanda şu anda bir kontrol yazılımı yok. Yani fanlar kendisi belirli bir sıcaklığa çıkınca kendi otomatik performans moduna sıcaklıklar düşünce sessiz moduna geçiyor. Kendiniz ayarlayamıyorsunuz. İleride belki bir yazılım güncellemesi gelebilir ve kontrol merkezi gelebilir.

Bunun dışında ben ASUS ROG STRİX G512LV-HN267 modelini kullanıyorum. Anlıyorum sizi ancak alırken de paranızı doğru yere yatırmanız lazım. Eğer bütçenizi biraz arttırırsanız Monster gerçekten güzel seçenektir. Monster markasının nadir "sorunsuz" cihazlarından biridir kendileri. Tavsiyem Monster almanızdır ancak bütçenizi aşamıyorsanız Tracer modeli bütçenize göre en iyi seçim oluyor.

Öncelikle tracer cihazda "Turbo" modda çalışmıyor bilginize. Sadece 2 mod çalışıyor, aynı zamanda şu anda bir kontrol yazılımı yok. Yani fanlar kendisi belirli bir sıcaklığa çıkınca kendi otomatik performans moduna sıcaklıklar düşünce sessiz moduna geçiyor. Kendiniz ayarlayamıyorsunuz. İleride belki bir yazılım güncellemesi gelebilir ve kontrol merkezi gelebilir.

Bunun dışında ben ASUS ROG STRIX G512LV-HN267 modelini kullanıyorum. Anlıyorum sizi ancak alırken de paranızı doğru yere yatırmanız lazım. Eğer bütçenizi biraz arttırırsanız Monster gerçekten güzel seçenektir. Monster markasının nadir "sorunsuz" cihazlarından biridir kendileri. Tavsiyem Monster almanızdır ancak bütçenizi aşamıyorsanız tracer modeli bütçenize göre en iyi seçim oluyor.

Kardeşim bizzat GameGaraj ekibiyle görüştüm. Turbo mod varmış.

Kanka kasası iyi mi?

Kardeşim bizzat GameGaraj ekibiyle görüştüm Turbo mod varmış.

Hocam kasası iyi mi nedir kasası?
Technopat incelediğinde turbo mod yoktu. Monster markasının az rastlanan "sorunsuz ve güzel" kasalarından biri. @Dark Lord of the Sith hocam almayı düşünüyordu, hocam bir karşılaştırma yapar mısınız Tracer modeliyle?

Technopat incelediğinde turbo mod yoktu. Monster markasının az rastlanan "sorunsuz ve güzel" kasalarından biri. @Dark Lord of the Sith hocam almayı düşünüyordu, hocam bir karşılaştırma yapar mısınız Tracer modeliyle?
-115W 3060 var T7 V22.1'de. Tracer'da 60W var.
-V22.1'in ekranı 1440P, Tracer'ın 1080P.
-V22.1'in işlemcisi 10870H, Tracer'ın 10750H.
-V22.1'in kasası daha iyi.
-V22.1'in soğutma sistemi daha iyi.
-V22.1'de MUX var.
-V22.1'in yazılımı çok daha iyi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

-115W 3060 var T7 V22.1'de. Tracer'da 60W var.
-V22.1'in ekranı 1440P, Tracer'ın 1080P.
-V22.1'in işlemcisi 10870H, Tracer'ın 10750H.
-V22.1'in kasası daha iyi.
-V22.1'in soğutma sistemi daha iyi.
-V22.1'de MUX var.
-V22.1'in yazılımı çok daha iyi.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
Çok teşekkür ederim hocam 😇. @rmznkrtl hocam umarım sizde aradaki farkları anlamışsınızdır. Eğer bütçeniz izin veriyorsa T7 v22.1 alınız👍. İyi forumlar, saygılar.

Geri
Yukarı