RTX 3060 ile ETH kazmaya değer mi?

Valla hocam maddi durumuna göre karar ver. Oradan gelecek 10-10,5K mı öndemli yoksa kazacağın coinler mi? Ben araba alacağım için satabilirim ama araba almayacak olsam borcum olmasa üstüne kart bile alırım.
Hocam öğrenciyim ama babam sağ olsun biraz borçlanmama müsade etti. Şu an sadece elimdeki kartlar var ve babama 4-5 bin TL borcum var. Elektrikği zamdan sonra artık ben ödeyeceğim.

4-5 bini yaza kadar çıkartırsın zatne. ETH fiyarıda artarsa işine gelir. Yerinde olsam satmazdım
Öyle yapacağım hocam. İkinci elde öldürüyorlar zaten fiyatını kartın. Herkes bir kulp takıyor.
@Kızılsakal34 Hocam bağladık kartı umarım pişman olmam. Şu an kendi geliriyle amorti süresi çok çok uzun ama gelecekte ne olacağını da bilmiyoruz.

Son düzenleme:
Ben de hocam. Kartı hâlâ açmadım ama açamıyorum da. Çok kararsız kaldım. Sıfır kutu olmadan satmak daha mı zor yoksa değeri mi düşüyor acaba ? Hangi model 3060 Ti ve toplam kaç bin yen tuttu Japonya'dan aldınız herhalde.
Değeri ciddi etkiler. Sıfır kapalı kutu ayrı bir güven veriyor. 1-2 Ay yapıp yada 3-5 gün deneyip satmak gibi düşünceniz varsa topuğunuza sıkarsınız. En az 6 ay yapmayacaksanız düşünmeyin bence.

Değeri ciddi etkiler. Sıfır kapalı kutu ayrı bir güven veriyor. 1-2 Ay yapıp yada 3-5 gün deneyip satmak gibi düşünceniz varsa topuğunuza sıkarsınız. En az 6 ay yapmayacaksanız düşünmeyin bence.
Açtım hocam. İleride ne olursa artık. En kötü kartlar elimde kalır.

Hocam kart sayısının oluşturduğu farkı açıklayan bir kaynak var mı benim gözlemlerime göre %140'lık bir artış sağlıyordu.

YouTube üzerinde basit aramalar ile bu sonuçlara ulaşılıyor. Ancak Technopat Sosyal kullanıcılarında saçma sapan bir fanatiklik var ve illaki kendi bildiklerini doğru sanıyorlar. Mining diye deliren insanlarla muhatap dahi olmuyorum fark etmişsinizdir zaten. Öyle 1-2 tane ekran kartı ile mining yapıp kâr edilebiliyor olsaydı emin olsunlar dünyadaki herkes mining yapmaya başlardı zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube üzerinde basit aramalar ile bu sonuçlara ulaşılıyor. Ancak Technopat Sosyal kullanıcılarında saçma sapan bir fanatiklik var ve illaki kendi bildiklerini doğru sanıyorlar. Mining diye deliren insanlarla muhatap dahi olmuyorum fark etmişsinizdir zaten. Öyle 1-2 tane ekran kartı ile mining yapıp kâr edilebiliyor olsaydı emin olsunlar dünyadaki herkes mining yapmaya başlardı zaten.
Kazanmıyorlar yani bunu mu diyorsunuz ? Herhalde hayal dünyasında havadan gelen parayla aldım bu RTX 3060'ı.

Bir örnek atabilir misiniz?

Hocam 1-2 kartla başladım kar ede ede şu an 21 kart (18 tane 3060 Ti 3tane 3060) 925 mh/s ETH rig sahibiyim aylık gelir 25-30 bin arası piyasanın durumuna göre. Bu arada daha 1 yılı bile doldurmadım 8-9 ay oldu olmadı bu seviyeye geldim. İnsanları yanıltmayın !!!
64df614019d276dbcbc4d9b660953261.jpeg

ilk 3070 vision vardı sonra suprimi ekledim ve asus dual 3060 ekledim

0f6c827ffcf69e75a3f7e0dc0479ed9d.jpeg

6 tane 3070 e çıkardım sonrasında satıp lhr rig dizdim kazancı üzerine ekleyerek her ay ekleme yaptım.

20220108_142504.jpg
20220108_142544.jpg
20220108_142548.jpg
20220108_142605.jpg
20220108_133816.jpg

Şu madenci düşmanlığını anlamıyorum gerçekten yok kazanamazsın batarsın 1-2 kartla olmaz o iş diyenler için yaşanmış bir tecrübe 2 kartlık yatırımla gelinen nokta.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı