RTX 3060 ile ETH kazmaya değer mi?

Hocam 1-2 kartla başladım kar ede ede şu an 21 kart (18 tane 3060 Ti 3tane 3060) 925 mh/s ETH rig sahibiyim aylık gelir 25-30 bin arası piyasanın durumuna göre. Bu arada daha 1 yılı bile doldurmadım 8-9 ay oldu olmadı bu seviyeye geldim. İnsanları yanıltmayın !!!
Eki Görüntüle 1274523
ilk 3070 vision vardı sonra suprimi ekledim ve asus dual 3060 ekledim

Eki Görüntüle 1274524
6 tane 3070 e çıkardım sonrasında satıp lhr rig dizdim kazancı üzerine ekleyerek her ay ekleme yaptım.

Eki Görüntüle 1274526Eki Görüntüle 1274527Eki Görüntüle 1274528Eki Görüntüle 1274529Eki Görüntüle 1274525
Şu madenci düşmanlığını anlamıyorum gerçekten yok kazanamazsın batarsın 1-2 kartla olmaz o iş diyenler için yaşanmış bir tecrübe 2 kartlık yatırımla gelinen nokta.
Rige taktığınız fan modelleri nedir. O mesafeden etki ediyor mu sıcaklığa

Hocam 1-2 kartla başladım kar ede ede şu an 21 kart (18 tane 3060 Ti 3tane 3060) 925 mh/s ETH rig sahibiyim aylık gelir 25-30 bin arası piyasanın durumuna göre. Bu arada daha 1 yılı bile doldurmadım 8-9 ay oldu olmadı bu seviyeye geldim. İnsanları yanıltmayın !!!
Eki Görüntüle 1274523

Eki Görüntüle 1274524
6 tane 3070 e çıkardım sonrasında satıp lhr rig dizdim kazancı üzerine ekleyerek her ay ekleme yaptım.

Eki Görüntüle 1274526Eki Görüntüle 1274527Eki Görüntüle 1274528Eki Görüntüle 1274529Eki Görüntüle 1274525
Şu madenci düşmanlığını anlamıyorum gerçekten yok kazanamazsın batarsın 1-2 kartla olmaz o iş diyenler için yaşanmış bir tecrübe 2 kartlık yatırımla gelinen nokta.
Benim anlatmak istediğim şey bu değil. Ortalama seviyede veya güçlü bir ekran kartı ile mining yaparsın o kâr ettirir buna lafım yok. Ama burada açılan konularla birlikte millet kendinin kâr edebileceğini sanıyor. Elinde ofis laptopu olan biri 1 GB dahili VRAM ile mining yapmaya çalışıyor sonra vay efendim neden ben zarar ettim oluyor. Bunu anlamayacak kadar geri beyinli insanlar var. Bu tarz konular açarak insanları yanıltıyorsunuz tek anlatmak istediğim bu. Yoksa bende ortalama seviye bir ekran kartıyla başladım şu an 3 ekran kartına kadar çıktım.

Ortada bir matematik var neden anlamıyorsunuz. 1 kartı olan adamda kart eder 100 kartı olan adamda. Tek karttan kar edilmez diyenlerin hepsi bir kez bile minig programlarını çalıştırmamışdır. 2 ay önce bi kart aldım. Şu anda 2. kartımı rige takacağım. Kart getirmese neden yatırım yapayım? Adamla size ödeme olarak ETH veriyor fiyatı artacak diye düşünüyorsanız tutun elinizde. ETH artarsa bakın bakalım kardamısınız zararda mı?

Kartınız LHR, hesaplamalarınızı ona göre yapınız. LHR engelleyici sistemler var ama standart 3060TAN düşük performans alacağınızı bilin.

Çok uzun zamandır mining yapan birisi olarak, sizin yerinizde ben olsam bugünkü şartlar ile ( ETH güncel fiyatı ve gidişatı dahilinde), varsa alıcısı hemen satıp gelen para ile ETH alır, Binance üzerinden ETH2.0'a stake eder, en azından akmasa da damlamasını sağlarım. Sonrasında da duruma göre 2025 mi olur 2023 bilemem kendimce güzel dediğim yerde ticaretimi sonlandırırdım. (ki satış fiyatınız dahilinde bu matematiği test edin bence, satıp elinize geçen para ile aldığınız ETH miktarını 3060 LHR ile ne kadar zamanda kazacaksınız? Bunu kıyaslayın,)

Yukarıda siz de uzun vade beklemeyi, doğru anda satmayı uygun gördüğünüz için yazıyorum. Öyle tavsiye vs değildir. Sadece bu da bir yol/alternatif

Neden yapmam onu da yazayım, bakımı, kontrolü, vs önemli hususlar. Bebek büyütür gibi özen istiyor. Bir de, uzun zamandır mining yapan birisi olarak, nereden nereye geldiğimizi bilen birisi olarak, ETH2.0 ile beraber proof of work yerine (yani madencilik), proof of stake (yani elde tutma/HODL) sistem entegrasyonu bile yeterli sebep benim adıma. Ancak halihazırda sistem var ise, +1 kart her zaman benim nezdimde evettir, sonuçta, bakım vs. zaten yapılıyor.

Son düzenleme:
gelen para ile ETH alır, Binance üzerinden ETH2.0'a stake eder, en azından akmasa da damlamasını sağlarım.
Hocam bu işlem tam olarak şöylemiş işliyor?
ETH'yi alırsın 1-2 sene cüzdanında tutarsın sistem elinde tutuyon diye sana faiz verir. Daha sonra istersen tüm ETH ile sistemden çıkarsın?
Birde aşağı yukarı ne kadar kazandırır?

Hocam bende de 3 kart var mining için ama fan %100 olunca acayip ses çıkıyor siz 21 kartla o gürültüye nasıl dayanıyorsunuz?

Geri
Yukarı