Çözüldü RTX 3060 ile Ryzen 5 3600 uyumlu olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
bencede eger öyleyse gtx 1650s alsın o kartık hakı 1080p ultra yada 1440p

neden gülücük atın

neden gülücük atın

Evet orta ayar oyunları düşükte oynamayı sevmem oyunlar yüksekte FPS kısıtlıyor ve ben FPS oyuncusuyum Valorant oynuyorum bu tarz oyunlarda yüksek ayar kullanılmaz pek.

Hocam 4K çözünürlükte 180-230 arası FPS veriyor o kart 1080P'de çok rahat 400'lere 500'lere çıkarsanız. O yüzden orta ayarlar gibi bir hedefiniz olmasın. Ek olarak beğendiğiniz sistemler var galiba yeni konu açıp bütçe belirtirseniz size en uygun sistemi toplayacaklardır ya da en iyi hazır sistemi önereceklerdir.

@Silinen üye Bütçede sorun yoksa daha önce önerisini yaptığım aşağıdaki canavarı alın.
@370423 Arkadaş işlemciye sağlam bir O.C yapmadığı sürece o işlemci için soğutmaya o kadar para vermek akıl karı değil. Eklediğiniz güç kaynağı fazla giriş seviyesi. Sırf sağladığı Watt fazla diye o parayı vermek mantıklı değil. Önerdiğiniz SSD'i sadece hazır sistemlerle öneriyorum zira içerisinde DRAM yok. Harici olarak para verilip alınacak bir SSD sayılmaz. Sıvı soğutma için bütçeyi bir hayli arttırabilecekse de kesinlikle i7 10700K çok daha iyi bir tercih. Benim önerim kesinlikle i7 10700K + Z490 bir sistem toplamanız. 8C/16T olan i7 10700K her türlü daha avantajlı 5600X'e göre.

Bu sistemle inanın paranızın sonuna kadar hakkını alırsınız. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. :) Çok yakışıklı oldu. (Invader kasası gösterişli sayılan bir kasa. İsterseniz sıvı soğutmayı PF240 olarak tercih edebilirsiniz.)

Anakartı indirimde olan şu modelle kesinlikle değiştirin. Aynı fiyata daha iyi anakart:

@ahmetaltkn 5600X'in fiyatları 2400-2500 seviyelerine inmeden önerilecek bir işlemci değil. Onun yerine i7 10700K gibi bir canavar alınabiliyor.

Hocam 4K çözünürlükte 180-230 arası FPS veriyor o kart 1080P'de çok rahat 400'lere 500'lere çıkarsanız. O yüzden orta ayarlar gibi bir hedefiniz olmasın. Ek olarak beğendiğiniz sistemler var galiba yeni konu açıp bütçe belirtirseniz size en uygun sistemi toplayacaklardır ya da en iyi hazır sistemi önereceklerdir.

Teşekkürler.

@Silinen üye bütçede sorun yoksa daha önce önerisini yaptığım aşağıdaki canavarı alın.

Anakartı indirimde olan şu modelle kesinlikle değiştirin. Aynı fiyata daha iyi anakart:

Dostum burada ekran kartı göremedim?

@Silinen üye bütçede sorun yoksa daha önce önerisini yaptığım aşağıdaki canavarı alın.

@ahmetaltkn 5600X'in fiyatları 2400-2500 seviyelerine inmeden önerilecek bir işlemci değil. Onun yerine i7 10700K gibi bir canavar alınabiliyor.

Biliyorum da arkadaş AMD toplamak istiyor gibi o yüzden 5600X önerdim. Ek olarak yazdım zaten "Intel de bakabilirsiniz" diye.

@Silinen üye Ekran kartı elinizde var sandım. Hazır sistemlere bakın:

Yalnızca Valorant oyuncusuysanız bu kadar masrafa girmeyin:

Anakartı B550, RAM'i 2x8GB yapsanız yeterli. Valorant'ı ve benzeri oyunları çok rahat bir şekilde oynarsınız.

@Silinen üye ekran kartı elinizde var sandım. Hazır sistemlere bakın:

Yalnızca Valorant oyuncusuysanız bu kadar masrafa girmeyin:

Anakartı B550, RAM'i 2x8GB yapsanız yeterli. Valorant'ı ve benzeri oyunları çok rahat bir şekilde oynarsınız.

Yanlış Valorant oyuncusu değilim şu an dandik bir laptopum var 2020 de alınmış PC sektöründe yeniyim sadece Valorant oynuyorum bu hurdayla yeni güçlü bir PC aldığımda yeni oyunlar oynamayı düşünüyorum hatta listelerini bile yaptım.

Doğrusu GTX 1660 Super ve Ryzen 5 3600'lü bir sistem bilen var mı?
@Silinen üye attığım hazır sistemi tercih edebilirsin. Kart stokları gelirse, kartı ayrı alıp Intel'i tercih etmeni öneririm.

Bu sistem çok pahalı ailem sistemi her şeyiyle birlikte Max 16 TL olmasını söyledi çok şükür durumumuz iyi.

Geri
Yukarı