RTX 3060 kart yükte %30 kullanılıyor

Peki şu an nasıl cozdunuz? MSI Afterburner'la fan ayarini nasıl yaptin, fotoğraf atar misin? 46 derece sicaklikta calistirmaya ayarlamistim, daha sicak oldugunda fan hizi artmiyordu.
fan ayarlarını "oto" moddan çıkarıp sıfıra çektim fanlar durdu. Herhangi bir oyuna gireceğim yada kartı yük altına sokacağım zaman tekrar "oto"ya alıyorum bir sorun olmuyor. Bazen açılınca fanlar kapalı oluyor, Technopat Youtube'da bir incelemede görmüştüm kartın bios anahtarı "performans" moduna alınınca fanların otomatik durmadığını söylemişti. bknz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

fan ayarlarını "oto" moddan çıkarıp sıfıra çektim fanlar durdu. Herhangi bir oyuna gireceğim yada kartı yük altına sokacağım zaman tekrar "oto"ya alıyorum bir sorun olmuyor. Bazen açılınca fanlar kapalı oluyor, Technopat Youtube'da bir incelemede görmüştüm kartın bios anahtarı "performans" moduna alınınca fanların otomatik durmadığını söylemişti. bknz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
queik modunda gene bostaykende donuyor

queik modunda gene bostaykende donuyor
aynı problem bende de var hocam ama dediğim gibi oda sıcaklığı, kasa içi hava akışı-sıcaklığı etki edebiliyor. Ben manuel olarak yapıyorum eğer benim gibi takıntılıysanız böyle yapın, servise gönderseniz bile bir şey yapacaklarını sanmıyorum, size ek olarak bir sorum olacak kasanın ön paneline yakın olan fan %53 devirde hafif sekiz çizerek dönüyor sizde de aynı problem var mı konrol etme şansınız var mı?

aynı problem bende de var hocam ama dediğim gibi oda sıcaklığı, kasa içi hava akışı-sıcaklığı etki edebiliyor. Ben manuel olarak yapıyorum eğer benim gibi takıntılıysanız böyle yapın, servise gönderseniz bile bir şey yapacaklarını sanmıyorum, size ek olarak bir sorum olacak kasanın ön paneline yakın olan fan %53 devirde hafif sekiz çizerek dönüyor sizde de aynı problem var mı konrol etme şansınız var mı?
aklimda hocam yarinki kargoyla bilgisiyari acip bakicam

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim
hocam fanlar normal gozukuyor
@@Ma'at NVIDIA Denetim Masası üzerindeki "Güç yönetimi modu" ne durumda? Varsayılan seçenek harici bir şey ise varsayılana alın. Yeniden başlatma sonrasında veya bir süre sonra kendiliğinden frekans değerleri normal seviyelere iner. Buna bağlı olarak düşük sıcaklıkta fanların durma özelliği varsa bundan faydalanabilirsiniz.

Sagolsun @Ma'at sorunu çözdü sende dene hocam

Son düzenleme:
Hocam fanlar normal gozukuyor.
@@Ma'at NVIDIA Denetim Masası üzerindeki "güç yönetimi modu" ne durumda? Varsayılan seçenek harici bir şey ise varsayılana alın. Yeniden başlatma sonrasında veya bir süre sonra kendiliğinden frekans değerleri normal seviyelere iner. Buna bağlı olarak düşük sıcaklıkta fanların durma özelliği varsa bundan faydalanabilirsiniz.

Sağ olsun @Ma'at sorunu çözdü sende dene hocam.

Hocam, sorunu çözdüm sorun incelemelerde %30 devirde çalışan fanlar 1000 RPM de çalışıyor benim kartım aynı değeri %53 devirde veriyor, başka modellere baktım değerler aynı.

Geri
Yukarı