RTX 3060 kartta Ti olmaması önemli bir şey mi?

Ecthelion12

Centipat
Bugün bilgisayarı topladım. Fakat biraz araştırma yapınca yeni bir şey fark ettim. Ekran kartım RTX 3060 12 GB. Fakat Ti yok. Sormak istediğin soru da bu. Ti olması hayati bir durum mu? Ti olmadan bu ekran kartı sıkıntı yaşatır mi?

Bugün bilgisayarı topladım. Fakat biraz araştırma yapınca yeni bir şey fark ettim. Ekran kartım RTX 3060 12 GB. Fakat Ti yok. Sormak istediğin soru da bu. Ti olması hayati bir durum mu? Ti olmadan bu ekran kartı sıkıntı yaşatır mi?
3060 ile 3060 ti arasında %35 lik bir fark var.

Hayati bir durum değil ama fps ve diğer şeylerde ti daha önde.

RTX 3060 ile RTX 3060 TI farklı kartlar. RTX 3060 TI'ın performansı daha iyi.

1659825802711.png

Bütçeniz yetmediyse RTX 3060 almanız normal. Fakat RX 6700 XT alabilirdiniz. Benzer fiyattalar. RX 6700 XT'de saf performans olarak RTX 3060TI'dan iyi RTX 3070'den biraz kötü bir kart.

Dostum biri Doğan L , diğeri Doğan SLX gibi düşün. Tİ daha iyi yani.

Bilmiyorum belki ray-tracing açıksa düşebilir ama o kadarda düşük değil gibi sanki.

Screenshot_1.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    67 KB · Görüntüleme: 13
Ne gibi bir sıkıntı çıkartabilir ki? İki farklı model ve fiyat. 3060 gayet iyi bir kart. Ama parası yeten elbette dahada iyi olan 3060 Ti alır. Ama bununda sonu yok. 3090'a kadar gider bu :) Her zaman iyinin daha iyisi vardır yada çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı