RTX 3060 laptop düşük FPS veriyor

teawsay

Decapat
Daha fazla  
RTX 3060 bir laptopum var GTA 5 gibi oyunlarda 80 FPS alıyorum Ultra her şey izlediğim videodaki adamlarla aynı FPS'yi alıyorum ama Fortnite'de düşük ayarlarda en fazla 200 FPS görüyorum performans modda 300 240 FPS falan almam lazım izlediğim videolarda adamlar 400-200 FPS arası alıyor neden böyle oluyor ve çözümü nedir?

Not: Arkadaşımda RTX 3070 ASUS bir laptop var Fortnite'de 130 FPS alıyor bazen 90 FPS'ye düşüyor en düşük ayarlar. Sıcaklıklar 70 80 derece arası.

Optimus yüzünden böyle, çözümü yok sadece harici monitör takarak düzeltebilirsiniz.

Optimus NVIDIA ekran kartlı laptoplarda bulunan bir özellik, gerçi özellik demekten ziyade bir durum demek daha doğru olur. Bu durum laptopun monitörünün harici ekran kartınızın yerine işlemcinizin içindeki ekran kartına bağlı olmasından kaynaklanan bir durum. Laptop ekranınız direkt olarak NVIDIA ekran kartına bağlı olmadığı için ekran kartınız tam gücünde kullanılamıyor. Bu durum çok çok üst düzey pahalı laptoplarda MUX Switch denen bir özellikle aşılıyor harici monitöre gerek kalmadan. MUX Switch laptop ekranına hangi grafik biriminin bağlanacağını ayarlamaya yarayan bir özelliktir. Ancak sizin laptopunuzda bu özellik olmadığı için bu durumu bypass etmenin tek yolu harici bir monitör takmak. Çünkü harici monitöre HDMI ile bağlandığınız zaman görüntüyü direkt olarak ekran kartınızdan almış oluyorsunuz ve böylece ekran kartının tam performansı ortaya çıkıyor.

Daha fazlası için buraya bakabilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

arkadaşımda ryzen 7 4800h var bende i7 11th gen
Optimus yüzünden böyle, çözümü yok sadece harici monitör takarak düzeltebilirsiniz.

Optimus NVIDIA ekran kartlı laptoplarda bulunan bir özellik, gerçi özellik demekten ziyade bir durum demek daha doğru olur. Bu durum laptopun monitörünün harici ekran kartınızın yerine işlemcinizin içindeki ekran kartına bağlı olmasından kaynaklanan bir durum. Laptop ekranınız direkt olarak NVIDIA ekran kartına bağlı olmadığı için ekran kartınız tam gücünde kullanılamıyor. Bu durum çok çok üst düzey pahalı laptoplarda MUX Switch denen bir özellikle aşılıyor harici monitöre gerek kalmadan. MUX Switch laptop ekranına hangi grafik biriminin bağlanacağını ayarlamaya yarayan bir özelliktir. Ancak sizin laptopunuzda bu özellik olmadığı için bu durumu bypass etmenin tek yolu harici bir monitör takmak. Çünkü harici monitöre HDMI ile bağlandığınız zaman görüntüyü direkt olarak ekran kartınızdan almış oluyorsunuz ve böylece ekran kartının tam performansı ortaya çıkıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Monitör bağladığımda FPS daha da düştü.
FN + p tuşuna basarak performans moda aldıktan sonra, kaç FPS'ye çıkıyor demiştiniz?

FN p basınca bir şey olmuyor ve bilgisayar nihai performansda.

BIOS'tan kapatılabiliyor diye biliyorum (modlamadan) ve benim bilgisayarda MUX Switch bulunuyor.

Arkadaşımda Ryzen 7 4800H var bende i7 11th gen

Monitör bağladığımda FPS daha da düştü.

FN p basınca bir şey olmuyor ve bilgisayar nihai performansda.

BIOS'tan kapatılabiliyor diye biliyorum (modlamadan) ve benim bilgisayarda MUX Switch bulunuyor.

MUX Switch mevcutsa, bilgisayarınızın yazılımı üzerinden görüntüyü 3060'a verin, sorunun çözülmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı