RTX 3060 laptop ile iki çıkıştan nasıl görüntü alınır?

qwertyklavye

Kilopat
Daha fazla  
1664395517748.png

Merhaba. RTX 3060'dan görüntü verebilecek 2 adet port olduğu görünüyor ancak cihazda 1 HDMI ve 1 Thunderbolt 4 destekli Type-C mevcut. HDMI ile televizyona bağlayınca Intel UHD görüntü veriyor. Ama NVIDIA denetim masasında 2 adet çıkışın 3060'dan olduğu görünüyor. Acaba bu max 2 ekran mı bağlanabilir demek? Yani Type-C'ye çoklayıcı takıp onun üzerinden 2 çıkış mı alabiliriz demek acaba? Ya da HDMI 2.0b mevcut, eski kabloyla eski TV'ye Intel'den, yeni kabloyla yeni TV'ye 3060'dan veriyor gibi bir şey olabilir mi? Bence olamaz saçma geldi şu an ama sormak istedim. Fikri olanlar yardımcı olabilir misiniz? Cihaz 2021 model ASUS TUF Gaming F17.

Nvidia Denetim Masası'nda 3060'a bağlı gözüken çıkışlar DP yani DisplayPort çıkışı. 3060 ekran kartına bağlı 2 çıkış olsa gerek. ASUS'un kendi sitesinde şöyle yazıyor:

The versatile USB 3.2 Gen 2 Type-C™ port supports DisplayPort™ 1.4

Sanırım Type-C to DP 1.4 dönüştürücü almanız gerekiyor 3060'a ekran bağlamak için.

HDMI ile bağladığınızda Nvidia denetim masasında gözükmüyorsa görüntü Intel UHD Graphics e bağlıdır. Type c ise büyük ihtimal Nvidia kartına bağlıdır.

Nvidia Denetim Masası'nda 3060'a bağlı gözüken çıkışlar DP yani DisplayPort çıkışı. 3060 ekran kartına bağlı 2 çıkış olsa gerek. ASUS'un kendi sitesinde şöyle yazıyor:

Sanırım Type-C to DP 1.4 dönüştürücü almanız gerekiyor 3060'a ekran bağlamak için.
He yani HDMI destekleyen bir TV ye de bağlayamicam, illa tv'de DP olması lazım. Tamamdır teşekkürler.

He yani HDMI destekleyen bir TV ye de bağlayamicam, illa tv'de DP olması lazım. Tamamdır teşekkürler.
HDMI ile de bağlayabilirsiniz sıkıntı olmaz. TV'ye bağlamak istiyorsanız ve TV'de DP girişi yoksa, Type-C to DP yerine Type-C to HDMI dönüştürücü de alabilirsiniz. Yani bu dönüştürücü üzerinden HDMI ile bilgisayarı televizyona bağlayarak Nvidia'dan görüntü almış olursunuz.

HDMI ile de bağlayabilirsiniz sıkıntı olmaz. TV'ye bağlamak istiyorsanız ve TV'de DP girişi yoksa, Type-C to DP yerine Type-C to HDMI dönüştürücü de alabilirsiniz. Yani bu dönüştürücü üzerinden HDMI ile bilgisayarı televizyona bağlayarak Nvidia'dan görüntü almış olursunuz.

Bu ibare nerede? supports dP 1.4 diyor, HDMI destekliyor mu peki?

Geri
Yukarı