RTX 3060 laptopta oyunlarda DLSS açılınca görüntü bozuluyor

İşletim sistemi
Windows 11

aince33

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite
RAM
2x8GB DDR4 3200MHz
Ekran kartı
RTX 3060 95W
İşlemci
Ryzen 5 5600H
Ideapad Gaming 3 RTX 3060 & R5 5600h kullanıcısyım. Forza, Control, RDR2 hangi oyunda DLSS'i açsam görüntü gerçekten çöpleşiyor. Örneğin Red Dead Redemption'da Arthur'un saçı pikselleşiyor vs. DLSS'i kapatınca ve sadece FXAA'yı açınca bu sorun düzeliyor örneğin. Acaba sorun yazılımsal mı? Veya monitör kaynaklı mı? Yoksa herkeste böyle mi? Çünkü DLSS'in görüntüyü bozmadığını sanıyordum ama aksine kalite olunca bile ayarlasınız yok ediyor.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğim kadarıyla foruma fotoğraf yüklemek yasak. Fotoğraflara ekten ulaşabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2022.04.06 - 23.26.32.39.png, Red Dead Redemption 2 Screenshot 2022.04.06 - 23.26.00.21.png
DLSS görüntüyü bozar zaten. Çoğu oyunda çamur gibi oluyor görüntü. FPS bu şekilde yükseliyor zaten. Görüntü kaybı olmadan fps nasıl yükselsin.
Nvidia'nın videoları vs görüntüyü koruduğunu gösterir nitelikteydi hocam.

Görüntüyü daha alt bir çözünürlükte işleyip 1080P yükseltiyor. Haliyle görüntü çamurlaşıyor, fps yükseliyor. FSR'da da böyle.
Hocam şu videoya bakarsanız aradaki farkı anlamanıza yardımcı olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bildiğim kadarıyla foruma fotoğraf yüklemek yasak. Fotoğraflara ekten ulaşabilirsiniz.

Red Dead Redemption 2 Screenshot 2022.04.06 - 23.26.32.39.png, Red Dead Redemption 2 Screenshot 2022.04.06 - 23.26.00.21.png

Nvidia'nın videoları vs görüntüyü koruduğunu gösterir nitelikteydi hocam.
Ürün pazarlama taktiği. Hem görüntü iyileşecek, hem fps artacak. Çok güldüm buna. Bende dlss kullandım çok kez. Bannerlord, cyberpunk vesaire. Bütün oyunlarda görüntü çamurlaştı. FPS de yükseldi. Çok zor durumda kalındığında kullanılır DLSS.

Konuyu tekrar açmak gibi olmasın ama bende yeni 3060 aldım rdr2 de kalite modunda bile pikselleşiyor karakterin saçı rdr2 haricinde dlss destekli oyun denemedim rdr2 kaynaklı olabilir belki sorun.

Konuyu tekrar açmak gibi olmasın ama bende yeni 3060 aldım rdr2 de kalite modunda bile pikselleşiyor karakterin saçı rdr2 haricinde dlss destekli oyun denemedim rdr2 kaynaklı olabilir belki sorun.
3070 için de aynı durum geçerli. Dying Light 2 de zemini çamur gibi yapıyor.

Aktif olarak Cyberpunk'ta kullanıyorum bu aralar. Görüntü puslu gibi leş vaziyette ama alıştım artık. Böyle kritik oyunlarda çok değerli.

DLSS çamur gibi yapıyor görüntüyü RDR 2'de. Atın saçları fakan hepsi piksel piksel oluyor. 16X keskinleştirme ve yüksek ayarlarda oynuyorum. DLSS bir açıyorum, çamur gibi oluyor. Kapalı oynamak daha iyi.

Geri
Yukarı