RTX 3060 Lenovo Legion modeli satışta

Legion 5 i mediamarkttan aldım zaten nakit alamayacağım için en iyi yer buraydı çünkü şuan fiyatlar uçuk ve acele etmem gerekiyordu. Hepsiburadada faiz koyması bana sıkıntı yapıcaktı ve ne zaman geleceği belli değildi. Üründen çok memnunum maşaallah gerçekten çok güçlü ve serin çalışıyor. Ramler hynix gözüküyor yazılımda. Bu iyi bişey mi bilmiyorum sorunlu olanlar samsungtu sanırım. 82JU006ETX modeli olan benimki. Alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun. Ekranından 300 nit diye çekinmeyin yüzde 60 ta falan kullanıyorum parlaklığı dolby vision sayesinde çok canlı gözüküyor. Oyunlarda bile çok açmadım parlaklığı. Gsync zaten mukemmel bi olaymış çok beğendim. Fortnite ta epic ayarlar gölgeler kapalı dlss kalite modunda 190fps civarı aldım ara ara 170 lere geriledi. Valorant 230 190 arası geziyor hybrid mod kapalı. Tek sıkıntı hibrit mod kapalıyken 10 bit vermiyor ekran. Sanırım geforce sürücüsü yüzünden oluyor ama oyunda bi fark görmedim zaten renkler çok tatlı. Bi arkadaş 700sayfalık konuşmada yazmıştı ordaki programların nerdeyse hepsini kurdum dolby vision programını formattan sonra bulmak zor oluyor bide codec yüklemek gerekiyor. Alıcaklara öneriyorum 16k civarı bütçeye bence gayet iyi cihaz ama ben 3070li omen alıp şansımı denerim diyorsanız 10 fps falan fark ediyor bence ısı için değmez. Allah herkese uzun süreli kullanmayı nasip etsin inşaallah.
Birde bi sorum var ben evdeki 144hz monitorümde masaustu pcimde 120hz alabiliyordum hdmi ile ama bu legion 5 e bagladıgımda 60 hz ile sınırlı kaldı nasıl yapabilirim bunu tekrar 120hz. Type c to dp 1.4 destekliyor ama kablo maşaallah 200tl olduğu için şuan beni baya bi zorlar. Bi önerisi olan var mı şöyle yap düzelir diyen. Keşke dp portu olsaydı direkt elimde çok iyi dp kablo var vesa lisanslı
700 sayfalık konuda neleri indirmemiz gerektiğini yazar mısınız veya konuya etiketler misiniz?
Windows driver yükledi, GeForce Experience yükledim ve driver kurdum. MicrosoftStore`dan Lenovo Vantage ve Lenovo Hotkeys yükledim. Başka yapmam gereken bir şey var mıdır?

12 binlik modelin linki var mıdır hocam?
Ben aldığımda 12bindi hocam şuan aynı model 14bine satılıyor. Çok fazla, beklemenizi öneriyorum almayı düşünüyorsanız.

Ayrıca bir şey sormak istiyorum. Bilgisayarı fişe takılı kullanıyorum tasarruf kipi açık bir şekilde. Fakat geceleri yatarken fişte takılı kalıyor, bu durumda arkasındaki ışık yanıyor ama batarya dolmuyor. Bu şekilde kalmasının bir zararı olur mu? Ayrıca her ne kadar evde kullandığımda bilgisayar kapalıyken bataryanın sürekli şarja maruz kalmasını istemesem de PC kapalıyken fiş takılı olmasına rağmen bataryanın dolmaması da garibime gitti çünkü diyelim ürünün şarjı az ve ben dışarıda bir yerde şarj etmek istedim, illa ürünü açmam mı gerekli? Yoksa tasarruf kipi açık olduğu için mi böyle oluyor?

Ben aldığımda 12bindi hocam şuan aynı model 14bine satılıyor. Çok fazla, beklemenizi öneriyorum almayı düşünüyorsanız.

Ayrıca bir şey sormak istiyorum. Bilgisayarı fişe takılı kullanıyorum tasarruf kipi açık bir şekilde. Fakat geceleri yatarken fişte takılı kalıyor, bu durumda arkasındaki ışık yanıyor ama batarya dolmuyor. Bu şekilde kalmasının bir zararı olur mu? Ayrıca her ne kadar evde kullandığımda bilgisayar kapalıyken bataryanın sürekli şarja maruz kalmasını istemesem de PC kapalıyken fiş takılı olmasına rağmen bataryanın dolmaması da garibime gitti çünkü diyelim ürünün şarjı az ve ben dışarıda bir yerde şarj etmek istedim, illa ürünü açmam mı gerekli? Yoksa tasarruf kipi açık olduğu için mi böyle oluyor?
Bende merak ediyordum hocam, nasıl çalışıyor acaba ?

Bende merak ediyordum hocam, nasıl çalışıyor acaba ?
Tasarruf kipi açıkken zaten batarya dolmaz.Amacı bu.Yüzde 60'ta sabitler.Siz bataryayı ne kadar yüzde yüze yakın kullanırsanız ömrü o kadar az olur.Dışarı çıkacağınız gün tasarruf modunu kapatıp şarj edebilirsiniz.Tasarruf modunda iken prize takılı olması batarya ömrünü etkilemez aksine daha iyi olur çünkü bilgisayar kapalı iken de bataryanın şarjı azalır biraz fast boot açık olduğu için.Şarjın sürekli azalıp geri dolması iyi değil yani.

Tasarruf kipi açıkken zaten batarya dolmaz.Amacı bu.Yüzde 60'ta sabitler.Siz bataryayı ne kadar yüzde yüze yakın kullanırsanız ömrü o kadar az olur.Dışarı çıkacağınız gün tasarruf modunu kapatıp şarj edebilirsiniz.Tasarruf modunda iken prize takılı olması batarya ömrünü etkilemez aksine daha iyi olur çünkü bilgisayar kapalı iken de bataryanın şarjı azalır biraz fast boot açık olduğu için.Şarjın sürekli azalıp geri dolması iyi değil yani.
Hocam anladığım kadarıyla evde kullanırken bilgisayarı kapatacağımızda tasarruf kipi açık olsa bile fişi çekmekte yarar var değil mi?

Pro mu standart modeli mi ? Bide tecrübelwrinizi paylaşır mısınız sıcaklık oyun performansı ? Menteşe sorunu varsa eğer vs. Teşekkürler.
Standart model. Amerikadan almıştım yaklaşıl 12 bine geldi ben çok memnunum. En ağır yüklerde cpu 88-89 dereceyi gpu 80 dereceyi geçmedi. Hem oyun oynuyorum hem de mühendislik analizleri yapıyorum performans anlamında bir sıkıntı yaşamadım. Benim şansımdan mı bilmiyorum ama bazı cihazlarda microstutter problemi var. Ses içeren bir şey yaparken farkediliyor. Müzik dinlerken ya da video izlerken mesela. Haftada 1-2 kez yaşıyorum. Yaklaşık 3 saniye boyunca seste stutter oluyor. Mouse hareketinden de hissediliyor. Lenovo forumunda başlık var orda çok fazla bu sorunu yaşayan var çözümü yok henüz. Bende sanırım HDR streamingi açınca sorun ortaya çıktı ama kapatmama rağmen ara ara yaşıyorum.

Standart model. Amerikadan almıştım yaklaşıl 12 bine geldi ben çok memnunum. En ağır yüklerde cpu 88-89 dereceyi gpu 80 dereceyi geçmedi. Hem oyun oynuyorum hem de mühendislik analizleri yapıyorum performans anlamında bir sıkıntı yaşamadım. Benim şansımdan mı bilmiyorum ama bazı cihazlarda microstutter problemi var. Ses içeren bir şey yaparken farkediliyor. Müzik dinlerken ya da video izlerken mesela. Haftada 1-2 kez yaşıyorum. Yaklaşık 3 saniye boyunca seste stutter oluyor. Mouse hareketinden de hissediliyor. Lenovo forumunda başlık var orda çok fazla bu sorunu yaşayan var çözümü yok henüz. Bende sanırım HDR streamingi açınca sorun ortaya çıktı ama kapatmama rağmen ara ara yaşıyorum.

Süper, evet sorun biraz can sıkıcı olabilir ama hangi laptopu araştırsam illaki bi defo çıkıyor , legion 5 f/p olarak en iyisi sanırım ve pro ya gerek yok o halde yeterli olur standardı.bide 5600h mı 5800h mı işlemciniz ?

Sesle alakalı bir sorun mu hocam? Bazen ben bir videoyu durdurup başlatınca ya da instadan video vb. tıklayınca ses 2-3 saniye geç gelebiliyor. Bu mudur dediğiniz durum?

Fişi çekersen laptop fast boot için şarj harcar. Fişde kalırsa fast boot için prizden güç alır.
Fast boot için bir gecede tahmini ne kadar batarya harcar biliyor musunuz?

Süper, evet sorun biraz can sıkıcı olabilir ama hangi laptopu araştırsam illaki bi defo çıkıyor , legion 5 f/p olarak en iyisi sanırım ve pro ya gerek yok o halde yeterli olur standardı.bide 5600h mı 5800h mı işlemciniz ?
5800H. Sesle ilgili bir iş yapmadığım için rahatsız etmiyor dediğiniz gibi
Sesle alakalı bir sorun mu hocam? Bazen ben bir videoyu durdurup başlatınca ya da instadan video vb. tıklayınca ses 2-3 saniye geç gelebiliyor. Bu mudur dediğiniz durum?

Fast boot için bir gecede tahmini ne kadar batarya harcar biliyor musunuz?
Hayır video ya da müzik dinlerken aniden 2-3 saniye boyunca ses yavaşlıyor daha doğrusu sistem yavaşlıyor mouse ve ses 0.5x hızla hareket ediyor gibi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu adrese bakın sorunun videosu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı