Çözüldü RTX 3060 madencilik ayarları nasıl olmalıdır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

NMK

Centipat
Daha fazla  
Gigabyte Aorus Elite RTX 3060 kullanıyorum. Ayarlarım aşağıda.

1630001217034.png

Boşta 48 MH alıyorum fakat değerler karta zarar verecek cinste mi? Bir de NiceHash kullanıyorum. Sizce devam mı etmeliyim, yoksa daha fazla getirisi olan başka bir program var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam NiceHash kurdum tamam ama bu eff/watt değeri 10 dk sonra 410'dan 200'e kadar düşüyor sonra mining 49mhdan 41 mh a düşüyor bu eff/watt kısmını stabil nasıl tutabilirim?

Neden Core overclockladınız? Memory OC değerlerinizi kontrol ettiniz mi? Memory OC çok yüksek olduğunda da bu tarz şeyler yaşanabilir. Core + Memory çok yüksek OC'ler ve üzerine bir de Power limit düşürürseniz kartın yeterli clock değerlerini sağlamaya gücü yetmeyecektir. +1360 düşük bir değer değil.
Sıcaklık sabitse sorun yok, değerler gayet yeterli ve iyi. 65 dereceyi geçmediği takdirde ve sıcaklık sabitse içiniz rahat olsun.

Sizce devam mı etmeliyim, yoksa daha fazla getirisi olan başka bir program var mı?
Herhangi bir ethereum nicehash'ten daha fazla getirir büyük ihtimalle fakat çok rahat olması açısından nicehash'ten vazgeçemiyorum. Aralarında çok bir kazanç farkı yok. Bir kaç sent kadar değişiyor.
Boşta 48 MH alıyorum fakat değerler karta zarar verecek cinste mi?
GPU-Z ile eğer kartta sensörü varsa memory temperature bakman lazım. Çok yüksek sıcaklıklar tehlikeli olur ram için. Yani +1750 vermişsin. 3060 için nasıl bilemiyorum ama ben 3080'e 1400 üzeri verdiğimde kart aşırı ısınmaya başlıyor.

Nicehash komisyon alıyor bu nedenle direkt bir havuza bağlansanız tabii ki gelir artar fakat 48 mhs ile 0.1'e ulaşmanız 3 ay sürer. Bazı havuzların limiti 0.05 o şekilde de 45 günde ödeme alabilirsiniz. Binance kullanırsanız da yansıyan mh değerini az gösterdiğinden yine gelirinizde bir düşme olur. Mining değerleriniz normal bu arada.

Hocam ben nicehash kullanıyorum ethermine vb geçsem kazancım artar mı
Aman aman artış olmaz ama Ethermine gerçekten güven veriyor ve çizgisini hiç bozmadı en azından son 8-10 aydır. 0.01 limiti bulunmakta. Size uygunsa geçilebilir.

Nicehash komisyon alıyor bu nedenle direkt bir havuza bağlansanız tabii ki gelir artar fakat 48 mhs ile 0.1'e ulaşmanız 3 ay sürer. Bazı havuzların limiti 0.05 o şekilde de 45 günde ödeme alabilirsiniz. Binance kullanırsanız da yansıyan mh değerini az gösterdiğinden yine gelirinizde bir düşme olur. Mining değerleriniz normal bu arada.
Aman aman artış olmaz ama Ethermine gerçekten güven veriyor ve çizgisini hiç bozmadı en azından son 8-10 aydır. 0.01 limiti bulunmakta. Size uygunsa geçilebilir.
Tamam o zaman nicehash dewamke teşekkürler
ancak ödeme sorunu yaşıyorum nasıl ve ne zaman ödemeyi alacağım bilmiyorum
Herhangi bir ethereum nicehash'ten daha fazla getirir büyük ihtimalle fakat çok rahat olması açısından nicehash'ten vazgeçemiyorum. Aralarında çok bir kazanç farkı yok. Bir kaç sent kadar değişiyor.

GPU-Z ile eğer kartta sensörü varsa memory temperature bakman lazım. Çok yüksek sıcaklıklar tehlikeli olur ram için. Yani +1750 vermişsin. 3060 için nasıl bilemiyorum ama ben 3080'e 1400 üzeri verdiğimde kart aşırı ısınmaya başlıyor.
1630002521151.png

Tamam o zaman nicehash dewamke teşekkürler
ancak ödeme sorunu yaşıyorum nasıl ve ne zaman ödemeyi alacağım bilmiyorum
@sens4k dediğine göre 0.1 limit tek kart için fazla. En azından 0.05 limitli bir havuza geçin. Ethermine gayet iyi sizin için 0.01 ile 9-10 günde bir ödeme alabilirsiniz.

@sens4k dediğine göre 0.1 limit tek kart için fazla. En azından 0.05 limitli bir havuza geçin. Ethermine gayet iyi sizin için 0.01 ile 9-10 günde bir ödeme alabilirsiniz.
hocam gelir farkı olursa ve ayarları beni zorlamazsa şimdi geçebilirim ama çok ayrıntıdan anlamadığım için yanlış bir şey yapabilirm

hocam gelir farkı olursa ve ayarları beni zorlamazsa şimdi geçebilirim ama çok ayrıntıdan anlamadığım için yanlış bir şey yapabilirm
Bir miktar gelir farkı da olacaktır. İnternette rehberler var. Ethermine'a geçmeniz her açıdan yararınıza.

Yeni konular

Geri
Yukarı