RTX 3060 performansı normal mi?

İşletim sistemi
Windows 11
Windows 11 ile alakalı AMD kullanıcıların hepsinde var arkadaşımda 5800X var Windows 11 de sorun yaşıyor 10'a dondu tekrar 3070 sistemi mevcut.

Bu sefer doğru oldu. Öbür türlü işlemcilerin kendi yazılımları genel olarak sorunluymuş gibi bir anlam çıkıyor ortaya. Kafa karışıklığını giderdik iyi oldu.

W11'de performans sorunları yaşanabiliyor ki bu gayet doğal. Sonuçta yeni çıkan ve yayınlanan bir işletim sistemi, AMD tarafı önümüzdeki haftaya kadar güncelleme yayınlayacak bu durumla ilgili olarak. AMD İşlemcili Windows 11 Sistemlerdeki Performans Sorunu Yakında Çözülüyor
İşletim sistemi W11 diye belirtildiği için ve AMD'nin bütün işlemcilerinde aynı sorun olduğu için (W11) o yüzden belirtilmesi pek gerekli değil.

Bu tip sorunlar iki taraflıdır ve birbirlerini tetiklerler. Kullandığımız Ryzen işlemcinin yazılımı tek başına hatalı olsaydı tüm işletim sistemlerinde görürdük. Bunu ilk mesajda Win11'i belirtmekte fayda var çünkü o mesajı okuyan herhangi bir Win10, 7 vb. kullanıcısı "AMD işlemciler her ortamda kusurluymuş güncelleme beklesem iyi olur" algısına kapılabilir. Bu nedenle detayların eklenmesi taraftarıyım yoksa yanlış bilgilenen başka üyeler olabilir.

Yorumlarınız için teşekkür ederim fakat tam olarak neyde sorun var? Yani %0.1 FPS'in 126-172 arasında oynaması normal değil mi?

Yorumlarınız için teşekkür ederim fakat tam olarak neyde sorun var? Yani %0.1 FPS'in 126-172 arasında oynaması normal değil mi?

Açıkçası değerlerinin aşırı kötü olduğunu düşünmüyorum. 165Hz monitörde %1 low değerin 200 üzerinde akıcılığın bu denli bozulması garip geliyor. %0.1 low akıcılığı sana bariz hissettirecek seviyede olmaz.

Sende asıl sorun 400'den 200'e olan düşüş kısmı eminim o sıralar %1 daha da düşüyordur ancak Afterburner'a yansımamış çünkü minimum FPS bile 284 görünüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı