RTX 3060 PES 2021'de VRAM 3 GB gözüküyor ve kasıyor

Computer Geek

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Monster Tulpar T7 V25.1 modelini aldım ve Pes 2021'yi de yükledim. Pes 2021'in sistem gereksinimlerini az çok bildiğim için indirir indirmez direkt girdim (Ayrıca satın almadan önce RTX 3060'ın Pes 2021 en yüksek ayarlardaki performansını izlemiştim 200 fps alıyordu.) 0 kasma ile akıcı bir oyun beklerken acayip bir kasma problemi gördüm. Sonra oyunun ayarlar kısmında özellikler bölümünde kontrol ettiğimde ekran kartıma ve VRAM'a OK diyordu. Ayrıca VRAM için de 3gb diyordu. Halbuki RTX 3060 6 gb VRAM'a sahip değil miydi?

Yaptığımı bazı şeyler ama işe yaramadı onlar da;
Ekran kartı sürücüsünü silip yeniden yükledim.
Pes 2021'e yüksek performans atadım.

Ayrıca bu modelde mux switchi nasıl aktif edebilirim yardımcı olabilir misiniz? Biosa giremedim yeniden başlatırken hep F2 tuşuna bassam da. Başka yolu varsa eğer onu da denerim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-05_115834.png
    resim_2021-12-05_115834.png
    16,5 KB · Görüntüleme: 106
Merhabalar. Monster Tulpar T7 V25.1 modelini aldım ve Pes 2021'yi de yükledim. Pes 2021'in sistem gereksinimlerini az çok bildiğim için indirir indirmez direkt girdim (Ayrıca satın almadan önce RTX 3060'ın Pes 2021 en yüksek ayarlardaki performansını izlemiştim 200 fps alıyordu.) 0 kasma ile akıcı bir oyun beklerken acayip bir kasma problemi gördüm. Sonra oyunun ayarlar kısmında özellikler bölümünde kontrol ettiğimde ekran kartıma ve VRAM'a OK diyordu. Ayrıca VRAM için de 3gb diyordu. Halbuki RTX 3060 6 gb VRAM'a sahip değil miydi?

Yaptığımı bazı şeyler ama işe yaramadı onlar da;
Ekran kartı sürücüsünü silip yeniden yükledim.
Pes 2021'e yüksek performans atadım.

Ayrıca bu modelde mux switchi nasıl aktif edebilirim yardımcı olabilir misiniz? Biosa giremedim yeniden başlatırken hep F2 tuşuna bassam da. Başka yolu varsa eğer onu da denerim.
2 GB Belleğe sahip Nvidia 450 MX ile en son ayarda kasmadan oynuyordum. Oyunun içinde ayrı grafik ayarları haberiniz olsun. Fakat kasması normal değil. Bilgisayarınızın sitesinde VRAM 6 GB olarak gözüküyor.

Görev yöneticisinde kaç gözüküyor?
Ordan değil de çalıştır diyip dxdiag yaparak buna baktım. 8 gözüküyor ekran görüntüsündeki gibi.
2 GB Belleğe sahip Nvidia 450 MX ile en son ayarda kasmadan oynuyordum. Oyunun içinde ayrı grafik ayarları haberiniz olsun. Fakat kasması normal değil. Bilgisayarınızın sitesinde VRAM 6 GB olarak gözüküyor.
Aynen, beni de şaşırttı cidden. Oyun içi grafik ayarlarına da baktım en yüksek ayarlara ayarlıydı. Monster'a mail attım sanırım hafta sonu diye en erken yarın geri dönüş alabilirim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-12-05_124653.png
    resim_2021-12-05_124653.png
    22,7 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı