RTX 3060 Riser ile 50Mh alınır mı?

Mchtdlsk

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde 4 adet 3060 ekran kartı var. Hive OS ile kazım yaptığım zaman 25 mh üstüne çıkamadım. Araştırmalarıma göre riser düşürüyormuş. Windows üzerinden yine aynı şekilde aldım. NVIDIA 470.05 sürümümünü kurup denediğimde 50 Mh'a çıktı Fakat ankart PCI-e girişinde oluyor. Sadece riser işin içine girince yine bozuyor. Riser ile 50 mh alma imkanım var mı hangi riserı almam gerekiyor? Yoksa 8 slotlu anakartmı almalıyım.

Elimde 4 adet 3060 ekran kartı var. Hive OS ile kazım yaptığım zaman 25 mh üstüne çıkamadım. Araştırmalarıma göre riser düşürüyormuş. Windows üzerinden yine aynı şekilde aldım. NVIDIA 470.05 sürümümünü kurup denediğimde 50 Mh'a çıktı Fakat ankart PCI-e girişinde oluyor. Sadece riser işin içine girince yine bozuyor. Riser ile 50 mh alma imkanım var mı hangi riserı almam gerekiyor? Yoksa 8 slotlu anakartmı almalıyım.
Dostum o ekran kartlarını ancak i7 5820k gibi bir işlemci ile birlikte kullanırsan tam performans alabilirsin. Yapan var fakat zor. Satıp RTX 3080'e geçmek daha mantıklı.

Dostum o ekran kartlarını ancak i7 5820K gibi bir işlemci ile birlikte kullanırsan tam performans alabilirsin. Yapan var fakat zor. Satıp RTX 3080'e geçmek daha mantıklı.

İşlemci de mi önemli hocam. Normal işlemciler ile yapamaz mıyız? R5 3600 ile 50 mh aldım ama tek ekran kartı takabiliyorum ankartıma.

İşlemci de mi önemli hocam. Normal işlemciler ile yapamaz mıyız? R5 3600 ile 50 mh aldım ama tek ekran kartı takabiliyorum ankartıma.
Hocam önemli ikinci slot dahi olsa anakartınızda 2. RTX 3060'ın hızı yarıya düşecektir. Hem yazılım hem donanımsal kısıtlama var bu kartlarda. Fakat i7 5820k ile 4 RTX 3060'ı aynı anakartta çalıştıranlar var onu araştırabilirsiniz.

Hocam önemli ikinci slot dahi olsa anakartınızda 2. RTX 3060'ın hızı yarıya düşecektir. Hem yazılım hem donanımsal kısıtlama var bu kartlarda. Fakat i7 5820K ile 4 RTX 3060'ı aynı anakartta çalıştıranlar var onu araştırabilirsiniz.

Peki bunun için hangi anakartı önerirsiniz hocam.

Normal riser değil x16 gibi bi riser lazım. Ayrıca 4 tane 3060 çalıştıran anakart bulmanız da zor, iki tane ikilik bir sistem kurabilirsiniz biraz daha yüksek bir maliyetle, diğer boş kalan yerlere de riser kullanabileceğiniz ekran kartı alırsanız veriminizi maksimize edebilirsiniz.

Hocam X99 chipset anakart ve i7 6870K işlemci bulduk. İşlemci 40 lane anakartta 4 giriş var. Çalıştıramaz mıyız 50 mh.

Normal riser değil X16 gibi bir riser lazım. Ayrıca 4 tane 3060 çalıştıran anakart bulmanız da zor, iki tane ikilik bir sistem kurabilirsiniz biraz daha yüksek bir maliyetle, diğer boş kalan yerlere de riser kullanabileceğiniz ekran kartı alırsanız veriminizi maksimize edebilirsiniz.

Hocam X99 chipset anakart ve i7 6870K işlemci bulduk. İşlemci 40 lane anakartta 4 giriş var. Çalıştıramaz mıyız 50 mh.
Telefondan girdiğim için hangi anakartların desteklediğine dair listeme ulaşamıyorum, modeli tam atarsanız bakabilirim ama yine de x16 riser almanız gerekebilir. Özel işlemci talebi olduğunu bilmiyordum.

Gigabyte X99-Gaming-g1 Wi-Fi Intel X99 soket 2011V3 DDR4 anakart.
Telefondan girdiğim için hangi anakartların desteklediğine dair listeme ulaşamıyorum, modeli tam atarsanız bakabilirim ama yine de x16 riser almanız gerekebilir. Özel işlemci talebi olduğunu bilmiyordum.

Geri
Yukarı