Çözüldü RTX 3060 sistem GTA V'te 80 FPS veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Potere

Femtopat
RAM
3600 CL 18
SSD veya HDD modeli
Samsung SSD, 970 EVO
Ekran kartı
MSİ RTX 3060 Gaming X
Anakart
MSI B550M-A PRO
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600 X
Öncelikle iyi günler. Yaklaşık 1 ay önce bilgisayar topladım fakat bilgisayarı topladıktan sonra bilgisayarımın internetteki benchmark testlerinden daha düşük bir performans verdiğine rastladım. Örneğin GTA 5'te 120 FPS civarı gezerken 80 ile 75 arası geziyorum.

Sistem özelliklerim.
  • MSI RTX 3060 Gaming X modeli.
  • Ryzen 5 5600X
  • AMD Stok Soğutucusu
  • 16 GB RAM (1x16)
  • MSI B550 M-A Pro
  • Samsung SSD, 970 EVO

Neden daha düşük FPS verdiğini biraz araştırdığımda şüphelendiklerim işlemci sıcaklığım ve RAM'imin single kit olması. İşlemci sıcaklığım Valorant'ta 83-85 dereceleri görüyor (AMD stok soğutucusunu kullanıyorum.). Sizce sebebi nedir yardım eder misiniz?

Not: BIOS vs. driverların hepsi güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle iyi günler. Yaklaşık 1 ay önce bilgisayar topladım fakat bilgisayarı topladıktan sonra bilgisayarımın internetteki benchmark testlerinden daha düşük bir performans verdiğine rastladım. Örneğin GTA 5'te 120 FPS civarı gezerken 80 ile 75 arası geziyorum.

Sistem özelliklerim.
  • Ryzen 5 5600X.
  • AMD stok soğutucusu.
  • 16 GB RAM (1x16)
  • MSI B550 M-A Pro.
  • Samsung SSD, 970 EVO.

Neden daha düşük FPS verdiğini biraz araştırdığımda şüphelendiklerim işlemci sıcaklığım ve RAM'imin Single kit olması. İşlemci sıcaklığım Valorant'ta 83-85 dereceleri görüyor (AMD stok soğutucusunu kullanıyorum.). Sizce sebebi nedir yardım eder misiniz?

Hocam işlemciniz çok sıcak macun ve güzel bir kule tipi soğutucu almanız gerekebilir. Bu arada 2x16 yaparsanız da bayağı faydası olur.

Sistem özelliklerim.
  • Ryzen 5 5600X.
  • AMD stok soğutucusu.
  • 16 GB RAM (1x16)
  • MSI B550 M-A Pro.
  • Samsung SSD, 970 EVO.

Neden daha düşük FPS verdiğini biraz araştırdığımda şüphelendiklerim işlemci sıcaklığım ve RAM'imin Single kit olması. İşlemci sıcaklığım Valorant'ta 83-85 dereceleri görüyor (AMD stok soğutucusunu kullanıyorum.). Sizce sebebi nedir yardım eder misiniz?

Hocam işlemciniz çok sıcak macun ve güzel bir kule tipi soğutucu almanız gerekebilir. Bu arada 2x16 yaparsanız da bayağı faydası olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı