RTX 3060 sistem LoL'de 160 FPS'lere kadar düşüyor

The.Kıvırcık

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Ck Enerji / Kesinti ve İş Gücü Operatörü
RTX 3060, i5 12400F, 16 GB RAM LoL'de 200 FPS alıyorum. şaka gibi 160 170'lere düşüyor. Valorant da aynı şekilde neden böyle oldugunu bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörün kaç Hz eğer 144'ise zaten 144FPS'den fazla FPS alman senin için bir şey değiştirmeyecek. Büyük ihtimalle ekran kartın daha fazla güç ve enerji tüketmemek için kendi kendini sınırlıyor. MSI Afterburner indirip bir bakarsan bence ekran kartının %60 kullanımı geçmediğini göreceksin, bu arada bende 2070 super var 200 FPS civarı veriyor lakin ben 144FPS'e sabitleyip oynuyorum FPS fazla arttığı zaman oyunda takılma oluyor.

Monitörün kaç Hz eğer 144'ise zaten 144FPS'den fazla FPS alman senin için bir şey değiştirmeyecek. Büyük ihtimalle ekran kartın daha fazla güç ve enerji tüketmemek için kendi kendini sınırlıyor. MSI Afterburner indirip bir bakarsan bence ekran kartının %60 kullanımı geçmediğini göreceksin, bu arada bende 2070 Super var 200 FPS civarı veriyor lakin ben 144FPS'e sabitleyip oynuyorum FPS fazla arttığı zaman oyunda takılma oluyor.

240 Hz monitörüm var LoL'de baktım yuzde 40ı gecmıyor GPU kullanımı nasıl yukseltıcegım?

240 Hz monitörüm var LoL'de baktım yuzde 40ı gecmıyor GPU kullanımı nasıl yukseltıcegım?
Lolde %100 gpu kullanmak gtx 1050ti üstü kartlarda imkansız çünkü en yüksek ayarda bile ekran kartı rahat besliyor oyunu. Burada önemli olan işlemci ve ram işlemciniz yüzde kaç kullanılıyor ve ram'iniz çift kanal mı tek kanal mı?

LoL'de %100 GPU kullanmak GTX 1050 Ti üstü kartlarda imkansız çünkü en yüksek ayarda bile ekran kartı rahat besliyor oyunu. Burada önemli olan işlemci ve RAM işlemciniz yüzde kaç kullanılıyor ve RAM'iniz çift kanal mı tek kanal mı?

RAM'im çift kanal işlemcım kac kullanıyor bılmıyorum bakmam gerekıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı