RTX 3060 Sistem Önerisi

Tek fanlı ekran kartlarının yükte termal değerlerine bakın derim. Yazın özellikle kullanım alanınızın sıcaklığı yüksekse tek fan yeterli olmayabiliyor. Youtube da test videoları vardır spesifik olarak.

Monitörünüz de hayırlı olsun. FHD yerine QHD VA monitör tercih etmenizi önerirdim bütçe olarak aynı fiyatlarda bulunabiliyor. Yine de şimdiden hayırlı olsun.
Akdeniz bölgesinde yaşadığım için tek fanlı ekran kartından mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum malum 40 dereceleri görüyor bu taraflar. :) Monitör için de teşekkür ederim. Ama 240hertz QHD bulabileceğimi düşünmedim hiç o fiyatlara. 1900TL'yi görünce direk atladım. :D

GameGaraj'daki sistemin ekran kartını çift fanlı yapamıyorum maalesef stoklar tükenmiş. :(
Tek fanlı almak istemiyorum açıkçası. Tek fanlı almayı düşünecek olsam şu sistemi düşünmeden alabilirdim. Hem fiyatı ucuz hemde 11400 var.
Galiba GamingGen'e yöneleceğim.
Düzeltme yapıyorum ; İki modelde aynıymış fan olarak diğeri OC versiyonuymuş. :)
Hocam GameGaraj olanda şu anda dual fan var zaten ama. Palit 3060 dual var.

Hocam GameGaraj olanda şu anda Dual fan var zaten ama. Palit 3060 Dual var.

Evet gözümden kaçmış. Fark ettiyseniz düzeltme yapıyorum deyip eklemişim hocam sonradan. :)
Bütçemi 14.000 TL'ye zorlayabilirim. O yüzden 5600x ile Phantom sistemi özelleştirip almayı düşünüyorum fakat aklımda bir iki tane soru işareti kaldı sıralayacak olursam:
1) Kasanın önü kapalı gibi duruyor, hava sirkülasyonu nasıldır?
2) 5600x için ASUS PRIME anakart giriş seviyesi kalmaz mı?
3) Bu kadar para veriyoruz RAM imiz de ışıklı olmasın mı? :D
4) B450 Anakart'ın BIOS'unu güncelleyip de yollarlar değil mi?
5) İşlemciyi stok soğutucu ile yolluyorlar galiba soğutur mu?

Son düzenleme:
Evet gözümden kaçmış. Fark ettiyseniz düzeltme yapıyorum deyip eklemişim hocam sonradan. :)
Bütçemi 14.000 TL'ye zorlayabilirim. O yüzden 5600x ile Phantom sistemi özelleştirip almayı düşünüyorum fakat aklımda bir iki tane soru işareti kaldı sıralayacak olursam:
1) Kasanın önü kapalı gibi duruyor, hava sirkülasyonu nasıldır?
2) 5600x için ASUS PRIME anakart giriş seviyesi kalmaz mı?
3) Bu kadar para veriyoruz RAM imiz de ışıklı olmasın mı? :D
4) B450 Anakart'ın BIOS'unu güncelleyip de yollarlar değil mi?
5) İşlemciyi stok soğutucu ile yolluyorlar galiba soğutur mu?
BIOS güncelleyip test yapıp demo win10 kurarak gönderiyor birçoğu merak etmeyin. RAM de ışık gereksiz maliyet :) dar bütçede size kalmış bir durum. Anakart ve kasa konusunda fikrim yok, inceleme videolarına bakın derim. 5600x kullanıyorum ben de Akdeniz bölgesinde yaşayan biri olarak 5600x için stok soğutucu hiç yeterli değil. Under Voltage yaparak kullanmıyorsanız yazın 80-90 dereceleri görmeniz olası. bir süre UV kullandıktan sonra 1000 TL civarı sıvı soğutma almanızı öneririm. Şahsen kullandığım AIO imzamda bulunuyor öneririm. 30 derece civarında düşüş sağladı.

Geri
Yukarı