RTX 3060 sistem oyun oynarken siyah ekran veriyor

Hardvane

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar, ekran kartını garantiye yolladım ve sorunsuz olduğunu söylediler, geri gönderdiler. Sorun nedir bilemiyorum.
Ekran kartı RTX 3060 Dual. Takılı iken herhangi bir oyuna girdiğimde 5 10 dakika içerisinde sistem kilitleniyor ve siyah ekran oluyor. 15 saniye sonra reset atıyor. Normal kullanırken sıkıntı yaşamıyorum. Film izliyorum, internette geziyorum hiçbir problem yok ancak oyuna girdiğimde 5-10 dakika içerisinde reset atıyor.

Ekran kartını çıkarıp işlemcinin grafiğini kullandığımda ki işlemcim i5 11400, sabaha kadar oyun oynasam dahi kapanmıyor.

Sistemim şu şekilde:
  • Anakart MSI MPG Z490 Carbon ek-X
  • İşlemci i5 11400.
  • İşlemci soğutucu MSI MAG 240r Liquid.
  • RAM.
  • Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB RGB 3600 MHz DDR4 CL18 cmW16GX4M2Z3600C18.
  • Ekran kartı ASUS RTX 3060 Dual v2.
  • M.2 SSD NVMe WD 500 GB.
  • PSU Corsair RM 850 80+Gold 850W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavi ekrana düşüyorsa
Kod:
C:\Windows\Minidump
Windows gezginine kopyalayıp minidump dosyalarını sıkıştırıp bir yere yükleyip paylaşır mısınız?

Onun dışında sürücüleri güncelleyin diyebilirim sadece.

Paylaşamıyorum yetkili izni yok diyor RAR olarak da ekleyemiyorum.
İşlemci ve ekran kartının gücünü azıcık kısmayı deneyin.

Ekran kartı ve işlemcimin gücünü keseceksem neden bu kadar pahalı ürün alayım ki ona göre düşük bir şey alırdım ben burada tam performans için uğraşıyorum ayrıca o dediğinizde yaptım en düşük moda aldım en extream moda aldım yine aynı en yüksekçede en düşükte de durum değişmedi.
Mavi ekrana düşüyorsa
Kod:
C:\Windows\Minidump
Windows gezginine kopyalayıp minidump dosyalarını sıkıştırıp bir yere yükleyip paylaşır mısınız?

Onun dışında sürücüleri güncelleyin diyebilirim sadece.
rar Sanırım bu bir tek bunu yükleyebildim.

Son düzenleme:
Öncelikle Windows versiyonunuz güncel değil öncelikle onu Windows Update vasıtasıyla güncelleyin.

Soruna gelecek olursak öncelikle şu anki ekran kartı sürücülerinizi kaldırın.(DDU tavsiyemdir) ardından sistemi yeniden başlatıp son sürüm ekran kartı sürücülerini kurmayı deneyin.

Öncelikle Windows versiyonunuz güncel değil öncelikle onu Windows Update vasıtasıyla güncelleyin.

Soruna gelecek olursak öncelikle şu anki ekran kartı sürücülerinizi kaldırın.(DDU tavsiyemdir) ardından sistemi yeniden başlatıp son sürüm ekran kartı sürücülerini kurmayı deneyin.

Bunları yapıp kontrol edeceğim inşallah donanımsal bir problem değildir.

Bunları yapıp kontrol edeceğim inşallah donanımsal bir problem değildir.
Eski cihazımda GT710, yeni cihazımda RTX 3050Ti var aynı sorun bende de var bu şekilde çözdüm yabancı forumlarda da bu yöntem kullanılıyor. Ek olarak olmazsa bir de nvlddmkm.sys dosyası değiştiriliyor öyle de yapılıyor olmazsa onu da anlatırım sorun etmeyin.
Merhaba. Sorununuz düzeldi mi?

Son düzenleme:
Eski cihazımda GT710, yeni cihazımda RTX 3050 Ti var aynı sorun bende de var bu şekilde çözdüm yabancı forumlarda da bu yöntem kullanılıyor. Ek olarak olmazsa bir de nvlddmkm.sys dosyası değiştiriliyor öyle de yapılıyor olmazsa onu da anlatırım sorun etmeyin.
Merhaba. Sorununuz düzeldi mi?

Merhabalar, Windows'u güncelledim fakat ekran kartının yeni sürümü yüklenmiyor hata veriyor. Hata oluştu diye sürekli hata veriyor ancak Windows'u güncellediğimde 2 saat kadar oynadım ve bir problem arz etmedi. Şimdi çalışıyorum ve gittiğimde tekrar deneyeceğim. İnşallah sorun çözülmüştür. Tekrar çok teşekkür ederim.

Merhabalar, Windows'u güncelledim fakat ekran kartının yeni sürümü yüklenmiyor hata veriyor. Hata oluştu diye sürekli hata veriyor ancak Windows'u güncellediğimde 2 saat kadar oynadım ve bir problem arz etmedi. Şimdi çalışıyorum ve gittiğimde tekrar deneyeceğim. İnşallah sorun çözülmüştür. Tekrar çok teşekkür ederim.
Tamamdır eğer ekranda beliren hata kodu varsa onu da paylaşırsanız hallederiz. İyi günler rica ederim.

Merhabalar aradan uzun zaman geçti biliyorum bilgilendirme yapamadım kusura bakmayın fakat yoğun iş temposu yüzünden bilgisayarın başına dahi geçemedim.
Mavi ekran hatası bir kere aldım fakat hata kodunu yakalayamadım ekran kartı tamirden geldi sorunsuz olduğunu söylediler. Başka parçalarda sorun olabilir dediler. Farklı slota taktım yine aynı hata. Sıcaklık değerleri normal. Kasanın her yeri açık hava sülkilasyonu gayet iyi. Dün şu dikkati mi çekti Bannerlord oynarken envanter kısmına girdiğimde çok geç geliyor ayrıntılar gerek karakterin hatları gerek envanter içeriği ve o sıra bir donma oluyor. En net bu oyunda fark ettim sonra aklıma RAM olabilme ihtimali geldi ancak tek slot 16 GB 3600 MHz RAM var.
M.2 NVMe SSD var zaten.
Çözümü hâlâ bulamadım.

Geri
Yukarı