RTX 3060 sistem toplama

Hocam cevap bekliyorum.

Hocam RTX 3070 8 GB VRAM'dan dolayı istemiyorum bana PSU kasa RAM önerseniz yeterli diğer parçaları kısmak istemiyorum.
Kas gücü olarak arada büyük fark var. 8GB VRAM yeterli günümüz için, sırf bu yüzden almamak mantıksız olur. RTX 3070 kesinlikle almam diyorsan, 3060 yerine RX 6700 XT/750, 6800 gibi modelleri tercih et. PSU, kasa ve RAM olarak attıklarım iyi zaten.

Kas gücü olarak arada büyük fark var. 8 GB VRAM yeterli günümüz için, sırf bu yüzden almamak mantıksız olur. RTX 3070 kesinlikle almam diyorsan, 3060 yerine RX 6700 XT/750, 6800 gibi modelleri tercih et. PSU, kasa ve RAM olarak attıklarım iyi zaten.

Hocam diyelim RTX 3070 aldım peki RTX 3070 modeline 12100F modelini takınca ne olacak? Ben size söyleyim performans iki kat düşecek. Alacağım modele karışmak yerine kasada sorunlu bir şey var mı diye soruyorum. Doom Eternal'da DLSS teknolojisi FPS'i iki katına yırtılma olmadan çıkartıyorken siz driver sorunları ölüp biten AMD ekran kartı öneriyorsunuz yapmayın.

Hocam diyelim RTX 3070 aldım peki RTX 3070 modeline 12100F modelini takınca ne olacak? Ben size söyleyim performans iki kat düşecek. Alacağım modele karışmak yerine kasada sorunlu bir şey var mı diye soruyorum. Doom Eternal'da DLSS teknolojisi FPS'i iki katına yırtılma olmadan çıkartıyorken siz driver sorunları ölüp biten AMD ekran kartı öneriyorsunuz yapmayın.
12100F için RTX 3070 sınır bir model zaten, 2 kat falan performans kaybı olmayacak yani. Ölüp biten dediğiniz AMD kartların şu an 6000 serisinde hiç bir problem yok neredeyse. AMD'nin en sorunlu kartları RX 590 ve 580'di zamanında.

12100F için RTX 3070 sınır bir model zaten, 2 kat falan performans kaybı olmayacak yani. Ölüp biten dediğiniz AMD kartların şu an 6000 serisinde hiçbir problem yok neredeyse. AMD'nin en sorunlu kartları RX 590 ve 580'di zamanınd.

AMD kart istemiyorum kanka DLSS quality alsan çoğu zaman oyunun kalitesini bile arttıryor fpsdede 6750XT'yi geçer bile ayrıca 8 GB VRAM sana göre yeterli bana göre yetersiz siz en düşük ayarlara çekip oynayacaksanız alın RTX 3070.

@sdfser RTX 3070 ile 6750XT arasında pek bir fark yok. Böyle bir bütçe de 3060 almak mantıksız olur.

Hocam açıklamadımmı ben size durumu hem DLSS teknolojisi var hem de 12 GB VRAM var hem de çöp bir işlemci aldırıyorsun parçaları kısmak yerine bu daha iyi zaten anakart çok iyi aldığım bu düşünce yapısına neden girdiniz acaba.

Geri
Yukarı