RTX 3060 sistem Valorant'ta 200 FPS veriyor

uur19

Hectopat
RTX 3060 12 GB ekran kartım var ve Ryzen 5 3600X işlemcim var iken bu FPS'leri almam normal mi? Test videolarına baktığımda aynı sistem ile +250 FPS alan kişileri gördüm, virüs vs. olacağını düşünmüyorum sorun nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tık düşük gibi. RAM'leri hangi frekansta kullanıyorsun ve işlemcinin CPB ve PBO gibi özellikleri aktif mi? Veya overclock yaptın mı? Ben bunu 3300X ile dün kaydettim 250+ FPS görmek zor değil 3. nesille.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam Valorant bu konuda epey problemli bir oyun. Kim oynasa bir problemi var.
Yüksekte oynuyorsanız epey RAM istiyor oyun.

Hangi ayarlarda oynuyorsunuz?
Full ayarlarda da denedim düşükte de neredeyse aynı fpsi veriyor.
Hocam Valorant bu konuda epey problemli bir oyun. Kim oynasa bir problemi var.
Yüksekte oynuyorsanız epey RAM istiyor oyun.
16
Bir tık düşük gibi. RAM'leri hangi frekansta kullanıyorsun ve işlemcinin CPB ve PBO gibi özellikleri aktif mi? Veya overclock yaptın mı? Ben bunu 3300X ile dün kaydettim 250+ FPS görmek zor değil 3. nesille.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu nasıl olabiliyor aklım almıyor artık gerçekten, Valorant kafası estiği bilgisayarlara mı yüksek FPS veriyor acaba?

Daha dün arkadaşım İtopya üzerinden rx6600 XT ekran kartlı 25k ya pc topladı ve aldığı FPS 1050 ti'li arkadaşıyla eşit. Anlam veremiyorum bu oyuna artık..
Full ayarlarda da denedim düşükte de neredeyse aynı fpsi veriyor.

16

Bu nasıl olabiliyor aklım almıyor artık gerçekten, Valorant kafası estiği bilgisayarlara mı yüksek FPS veriyor acaba?

Daha dün arkadaşım İtopya üzerinden rx6600 XT ekran kartlı 25k ya pc topladı ve aldığı FPS 1050 ti'li arkadaşıyla eşit. Anlam veremiyorum bu oyuna artık..
veya bizim bilmediğimiz sizin bildiğiniz gizli bir özellik falan mı var FPS'i +250 yapan varsa söyleyin biz de yararlanalım :D

@uur19 önemli olan işlemci, RAM hızı vb. detaylardır. Bu da 1050 Ti misal ama 5600X desteği var arkasında.

Twitch aldığım FPS'i dün yaptığım yayın ile göstereyim dedim. Off stream de yine aynı FPS i alıyorum.
@uur19 önemli olan işlemci, RAM hızı vb. detaylardır. Bu da 1050 Ti misal ama 5600X desteği var arkasında.

Pc toplayan arkadaşım rx6600 xt ekran kartının arkasına ryzen 7 5700g aldı durum yine vahim oda benim çektiğim sıkıntıyı çekiyor şuan.

@uur19 5700G çekirdek gücü olarak 3. nesle daha yakın neden böyle bir tercih yaptı? 5600X çok daha güçlü bir işlemci ve PCIe 4.0 desteği de var. 5700G gereksiz bir model olmuş hiç kullanmayacağı bir grafik birimi var içerisinde.

PC toplayan arkadaşın acilen PC toplamayı bıraksın belli ki anlamıyor bu işlerden.

Geri
Yukarı