RTX 3060 sistemde Driver güncellemesi mantıklı mı?

Novem

Hectopat
RAM
Crucial 16 GB 3200
SSD veya HDD modeli
1TB nvme m.2 ssd
Ekran kartı
3060
İşlemci
R7 5800
Rainbow Six Extraction indirdim ancak driver sürücümün eski olduğu uyarısı verip açılmıyor.
Gözlemlediğim kadarı ile güncel sürücüyü kullandığım zaman FPS düşüşü yaşıyordum.
Yeni format attım ekstra driver kurmadan sadece Windows updates yapıp kullanıyorum ve memnunum.

Emin olamadağım ve sormak istediğim nokta ise driver güncellemesini yanlış yapıyor olma ihtimalim.
RTX 3060 ekran kartına sahibim GeForce Experience kurmadan driver güncelleme imkanı ve FPS'imin düşmemesini istiyorum. Bu mümkün mü?

Merhaba hocam
Bu siteden istediğiniz sürücüyü indirin.
Driveri kurarken size seçenek sunacaktır.
-Sadece sürücüyü indir.
-GeForce Experience ve sürücüyü indir.
Siz sadece sürücüyü indir yapın.

Sürücü güncellemeleri performans düşüşüne sebep olmaz genelde. Sanırım, burada başka bir problem var.
Sürücüleri elinizden geldiğince kurmaya çalışın. Sadece grafik sürücüsü de değil, çipset sürücüsünden PCIe denetleyicisine kadar her donanımın sürücüsünü güncel tutmak iyidir.
Sürücülerin stabil olması da büyük önem taşıyor tabii ki.

Oyuna özel güncelleme geldiyse hatayı ondan dolayı alıyor olabilirsiniz. Güncel sürücüde fps düşüşü yaşadığınızdan emin misiniz? Birkaç farklı oyunda test yaparak mı bu sonuca vardınız yoksa tek bir oyunda mı?

GeForce Experience yükleme bende yüklemiyorum zaten sadece Driver yükle

Display Driver Uninstaller ile önce var olan driverin bütün kalıntışarı sil sonra yeni diriver yükle

ayrıca yeni driver FPS düsürmez aktif olamayan bir ayarı aktif edebilir buda FPS'ye etki edebilir

ki zaten en güncel seri olan 3000 serisi bir kart kulanıyorsunuz su anda güncel driverlar bu kartlara göre optimize ediliyor

Oyuna özel güncelleme geldiyse hatayı ondan dolayı alıyor olabilirsiniz. Güncel sürücüde fps düşüşü yaşadığınızdan emin misiniz? Birkaç farklı oyunda test yaparak mı bu sonuca vardınız yoksa tek bir oyunda mı?

Sistemim özelliklerini konuyu açarken belirttim...
LoL'de 144 stabil alamıyordum 120 civarı fps veriyordu. Şuan 135 den aşşağı düşmüyor.
Adobe Programlarının bazılarında (PS, AE) kasma, yavaş çalışma sorunları oluyordu şuan tıkır tıkır çalışıyor.
Aynı Şekilde BDO, BF5, Jedi Fallen Order'da bariz fpsim şuan daha yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı