RTX 3060 sistemde ekranda beyaz kareler

TakatimKalmadı

Hectopat
Daha fazla  
Video izlerken vb. her zaman anlık olarak ekranıma bu fotoğraftaki gibi karelerin beyaz ve daha büyük alanlı olanları gidip tekrar aniden geri kayboluyor. Bu ekran kartımla mı alakalı?
Anakart: ASUS TUF B550-M
İşlemci: R5 5600X
Ekran Kartı: ASUS TUF RTX 3060
Sistem yeni ve garantisi de var ancak parça parça topladığım için garantiye verebilmek için öncelikle sorunun hangi parçada olduğunu bilmem gerekiyor. Size danışmak istedim.
Not: Ekran kartı sürücüsüyle alakası yok. Bilgisayara Windows'u kurduktan sonra kurduğum ilk sürücü ve tek sürücü var iken de aynısı vardı.

Dosya Ekleri

• bvenzer.png
    bvenzer.png
    3 MB · Görüntüleme: 153
Son düzenleme:
Görüntüye bakılırsa ekran kartı sorunu.

Hocam görüntüdeki karelerin daha büyüğü ve beyaz olanı. Görüntüyü örnek olarak verdim.
O anda ekran görüntüsü alın, eğer onda çıkıyorsa ekran kartı, çıkmıyorsa monitör sorunu.

O anda ekran görüntüsü alın, eğer onda çıkıyorsa ekran kartı, çıkmıyorsa monitör sorunu.
Tamam hocam deneyeceğim. Çok hızlı gidip geliyor ama inşallah yakalayabilirim. Teşekkürler.
Hocam video kaydı alsam da aynı işlevi görür mü? Şimdi aklıma geldi. @LaMorte

Hocam sonuç nedir?
Uzun bir süredir olmuyordu. Benim de başıma gelen diğer kötü olaylardan dolayı aklımdan çıkmıştı ancak bugün tekrar gerçekleşmesiyle beraber video kaydıyla beraber yakalamaya çalışmaya devam edeceğim. Zaten monitör de bilgisayar da yepyeni, garantisinin bitmesine daha çok var o yüzden acelem yok. Bir sonuca ulaştığım zaman haber veririm.

Geri
Yukarı