RTX 3060 sistemde GTA 5 kasıyor

Fual

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, GTA 5 de RTX 3060 olmasına rağmen 80 FPS'den 40 FPS'lere düşüyor şehir içlerine geçince.
Sistem Ryzen 5 3400G 8 GB RAM M.2 SSD Samsung.
İşlemciyi yükseltecek param yok. Kullanım yüzdelerine bakıyorum işlemci yüzde 60'larda RAM yüze 90 99 arası geziyor.
Şehir içlerinde bazen yaklaşınca kaplamalar geç yükleniyor. Sorun RAM'de mi?

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    72,5 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, GTA 5 de RTX 3060 olmasına rağmen 80 FPS'den 40 FPS'lere düşüyor şehir içlerine geçince.
İşlemciyi yükseltecek param yok. Kullanım yüzdelerine bakıyorum işlemci yüzde 60'larda RAM yüze 90 99 arası geziyor.
Dostum 3060 ekran kartıyla 8 gb ram kullanılmaz zaten. Tavsiyem onu 16 yada 24 e yükseltmen. Fakat şuanlık imkanım yok diyorsan 12 ye yükseltmek seni biraz daha rahatlatacaktır. Ayrıca evet, sorun ramde.

RAM'iniz aşırı düşük ayrıca RTX açık ve yüksek ayarlarda oynuyorsanız bu FPS değerleri normal.

Darboğaz görünüyor hocam işlemcinizi değiştirmek başka çareniz yok.
8gb aldım kargo
Dostum 3060 ekran kartıyla 8 gb ram kullanılmaz zaten. Tavsiyem onu 16 yada 24 e yükseltmen. Fakat şuanlık imkanım yok diyorsan 12 ye yükseltmek seni biraz daha rahatlatacaktır. Ayrıca evet, sorun ramde.
Ben bios ayarlına baktığımda ram 3200 mhz ama 2100 kullanıyomuşum 3200e geri çektim oyun baya rahatladı gta 5 80 fpsler de geziyor cpunun kullanım yüzdesi düştü ama ramin hala aynı yüzde 90larda. Arada yine 60fpse düşüyor şehirde daha az fps düşüklüğü oluyor 3200 çekince rami. 8 Gb ram kargoda geliyor 16 ya yükselmiş olacak belki bi 8 daha alırım 24 e yükseltirim dediğim gibi işlemciyi yükseltecek param yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı