RTX 3060 tahmin edilen fiyatta olmayacak

Evet arkadaşlar, yanlış duymadınız. Kartların fiyatı piyasaya göre belirlenecek! Yani ne kur ne de ETH'nin etkisi olmayacak, her şey mining patlaması ile stokların azalması yüzünden.
GameGaraj ile görüştüğüm zaman kendileri resmen söyleyiverdi, bir de hazır sistemde bu fiyat olacağı için tekli almayı düşünenler hiç ama hiç beklemesin.
Tahminen sadece ekran kartı fiyatı 9000 TL'den başlayacak ki bu fiyatı hak edecek bir kart değil. Karaborsaya düşmesi de cabası, yapacak bir şey yok.

Kendim de 3060 sistem bekliyordum ve bütçem 9.300 TL idi. Alamayacağımı rahat bir şekilde anladım ve 6.300 TL'ye 1660S sistem satın aldım.

Eki Görüntüle 894413

Eki Görüntüle 894414

Eki Görüntüle 894415
6300 TL'yi ne zaman verdiniz? O fiyata 2080 super almıştım 1 yıl önce.

Stok sorunu ne alaka yani,Nvidia bu kartın referans sürümüne 3200₺ demiş.Hadi MSI-ASUS-PALİT vs. markalar kendi soğutma bloğunu koydu 4000₺ oldu diyelim.

NVIDIA Stok sorunu var diye fiyatmı yükseltti ? 3060ti kartını baz alarak fiyatını düşünün demiş bide. 3x arttı onun fiyatı NVIDIA'dan 3200₺'ye çıkan kart 9K'mı olacak.

Karaborsacıların yerini Ekran kartı distribitörlerimi alıcak ¿

5000₺ kadar tamamım ama stok sorununu öne sürüp daha fazla kar amacı ile saçma fiyatlara satışa çıkarsa Yurtdışından Max 400€ sipariş eder geçerim net.

Stok sorunu ne alaka yani,Nvidia bu kartın referans sürümüne 3200₺ demiş.Hadi MSI-ASUS-PALİT vs. markalar kendi soğutma bloğunu koydu 4000₺ oldu diyelim.

NVIDIA Stok sorunu var diye fiyatmı yükseltti ? 3060ti kartını baz alarak fiyatını düşünün demiş bide. 3x arttı onun fiyatı NVIDIA'dan 3200₺'ye çıkan kart 9K'mı olacak.

5000₺ kadar tamamım ama stok sorununu öne sürüp daha fazla kar amacı ile saçma fiyatlara satışa çıkarsa Yurtdışından Max 400€ sipariş eder geçerim net.
RTX 3060 satışlarında karaborsacıların, fırsatçıların yerini anladığım kadarıyla mağazalar alacak.

Orada şöyle bir sorun mevcut. NVIDIA RTX3060 için referans kart üretmeyeceğini açıkladı. Haliyle aslında piyasada 3200 TL'ye satılan bir kart olmayacak. Bu da hem toptancıların hem mağazaların hem de iş ortaklarının taban fiyatı bir yönden kendilerinin belirlemesine olanak sağlıyor. Dediğiniz gibi 3200 TL'ye satılan bir kart olsa ortada makası o kadar açamazlar.

Orada şöyle bir sorun mevcut. NVIDIA RTX3060 için referans kart üretmeyeceğini açıkladı. Haliyle aslında piyasada 3200 TL'ye satılan bir kart olmayacak. Bu da hem toptancıların hem mağazaların hem de iş ortaklarının taban fiyatı bir yönden kendilerinin belirlemesine olanak sağlıyor. Dediğiniz gibi 3200 TL'ye satılan bir kart olsa ortada makası o kadar açamazlar.
Aslına bakarsan ortada açılan bir makas olduğunu düşünmüyorum.Türkiyede bu kartlar 350€ yerine 1000€'ya satılırken. Yurtdışında durumun bu kadar vahim olacağını düşünmüyorum.Akşam hep beraber göreceğiz.

Hadi bakalım alın size RTX 3060. Şimdiden başladılar. Satışa çıktığı an uygun fiyata aldık aldık. Yoksa bu kart hayatta alınmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı