RTX 3060 Ti Aorus Master PC açılısında 1 uzun 3 kısa bipliyor

Palarush

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Gigabyte 3060 Ti Aorus modelini yeni aldım. PC açılırken 1 uzun 3 kısa bip sesi geliyor baktım genelde ekran kartı arızası olarak geçiyor. Ama herhangi bir sıkıntı yaşamadım. PC açılıyor Ultra ayarlarda oyunlarda kullanıyorum. Bir sorun olmadı henüz. 600W PSU kullanıyorum. Yine 600W olan farklı bir PC'de denedim aynı bip sesi ondan da geldi. 650W önerilen PSU gücü var ama 50W için böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Ne sorunu olabilir? Cevaplarınız için teşekkur ederim, moralimi bozdu bu durum yeni almışken.

Gigabyte 3060 Ti Aorus Master
Intel i5 8600K
ASUS TUF Z370 PLUS GAMING
8x2 3000 MHz RAM
600W + 80 Bronze Xigmatek tauro PSU

Gigabyte'ın verdiği verilere göre AGP hatası anlamına geliyor bu. Bu da yukarıda belirtildiği gibi ekran kartı ile alakalı. Ekran kartınızı çıkartın ve taktığınız slotun içine üfleyin. Ek olarak ekran kartınızın slota giren kısmında da bir şey var ise temizleyin. Sonra da tüm güç bağlantılarını kontrol edin. Yine olmazsa sorun PSU'nun ekran kartını yeterli derecede beslememesi kaynaklıdır.

Evet 8+6 pin 3 4 kez çıakrıp taktım aynı dedğim gibi farklı psu su olan yine o da 600 W ama ondada denedim aynı sorun. Açılıyor pc kartın açıldıktan sonra herhangi bir sorunu yok. Açılışta bip sesi sadece
Aida64 ile stres testi yapın sonuçları paylaşın.

Denildiği gibi güç beslemesinde sorun olabilir.

Furmark veya oyun açtığınızda reset atıyor mu sistem?
Ultra ayarlarda bf1 wow oynadım 6 7 saat civarı oda cok sıcaktı 75 dereye kadar çıktı kart çalıstı her hangi bir atma kasma hiç bi sorun olmadı.
Gigabyte'ın verdiği verilere göre AGP hatası anlamına geliyor bu. Bu da yukarıda belirtildiği gibi ekran kartı ile alakalı. Ekran kartınızı çıkartın ve taktığınız slotun içine üfleyin. Ek olarak ekran kartınızın slota giren kısmında da bir şey var ise temizleyin. Sonra da tüm güç bağlantılarını kontrol edin. Yine olmazsa sorun PSU'nun ekran kartını yeterli derecede beslememesi kaynaklıdır.
Teşekkurler. Farklı anakarttada denedim dediğim gibi ama oda 600 W idi. kartın giriş slutunu da tekrar temizlerim. Öyle denerim. Psu siparişi verdim 850 W zaten alacaktım ama kartta bi sorun çıkmaz umarım yeni aldım daha.
Arkadaşlar yeni PSU mu aldım 850 W + 80 Gold . Hala bip sesi devam ediyor sorun çözülmedi, psu kaynaklı değilmiş. Başka ne olabilir geriye sıfır kutudan çıkmış ekran kartının bozuk olması kalıyor sanırım.
+

Dostum aynı sorun benim bilgisayarda da var, denemediğim şey kalmadı.
Test sonuçları harika ancak bu ses gelmeye devam ediyor sorunu çözdüysen paylaşırmısın.

Test sonuçları harika ancak bu ses gelmeye devam ediyor sorunu çözdüysen paylaşır mısın?

Her şeyi denedim çözülmedi garantiye gönderdim ürünü bekliyorum şimdi gelecek cevabı. Garantiden gelen cevaba göre bilgilendirirm dostum.

Test sonuçları harika ancak bu ses gelmeye devam ediyor sorunu çözdüysen paylaşır mısın?

Kendi konunda çözüldü demişsin CMOS BIOS ayarlarından tam olarak olayı ne aydınlatır mısın beni dostum? Bende de UEFI kurulu.

Geri
Yukarı