RTX 3060 Ti için anakart önerisi

vipmusty

Yoctopat
Daha fazla  
ASUS ROG STRIX GeForce RTX 3060 Ti OC 8 GB (LHR) ekran kartı aldım.
İşlemci Ryzen 9 5900X.

Anakartım 2021, güncel. Fiyat performans anakart ne olmalı?
3060 Ti ve AMD Ryzen 9 veya AMD Ryzen 7 uyumlu olsun istiyorum

Son düzenleme:
Elinde anakart mı var yani? Modeli nedir? Yoksa öneri mi istiyorsun başlıkta yazdığı gibi?

5900X 3060 Ti için abartı bir işlemci, ama darboğazlık bir durum göremedim (ekran kartının işlemciye yapacağı darboğaz).

2000 TL ve civarında:
MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI

1500 TL ve civarında:
MSI B550-A PRO
Hocam çok teşekkürler...
anakartım yok alacağım
Elinde anakart mı var yani? Modeli nedir? Yoksa öneri mi istiyorsun başlıkta yazdığı gibi?

5900X 3060 Ti için abartı bir işlemci, ama darboğazlık bir durum göremedim (ekran kartının işlemciye yapacağı darboğaz).

Ana kartım yok alacağım güncel anakart olsun istiyorum

ama aldım ekran kartı tamam sıfırdan topluyorum ilk problem ekran kartı idi onu çözdüm

Ana kartım yok alacağım güncel anakart olsun istiyorum

Anladım, @Uchiha Shisui'nin önerileri iyi zaten. Ben de alternatif önereyim bari.

(Bu daha düşük bütçe öneri)
Ama aldım ekran kartı tamam sıfırdan topluyorum ilk problem ekran kartı idi onu çözdüm.

İşlemci olarak 5900X elinde mi şu an peki? 5900X uçuk bir işlemci çünkü 3060 Ti için, 5600X ya da tepe nokta 5800X olsa daha iyi.

Anladım, @Uchiha Shisui'nin önerileri iyi zaten. Ben de alternatif önereyim bari.

(Bu daha düşük bütçe öneri)

İşlemci olarak 5900X elinde mi şu an peki? 5900X uçuk bir işlemci çünkü 3060 Ti için, 5600X ya da tepe nokta 5800X olsa daha iyi.
işlemci değişebilir ama ekran kartı değişmicek işmelci AMD istiyorum intel değil R7 R9 olabilir bütçede sıkıntı yok
2000 TL ve civarında:
MSI MPG B550 Gaming Edge WIFI

1500 TL ve civarında:
MSI B550-A PRO
çok teşekkürler hocam

İşlemci değişebilir ama ekran kartı değişmeyecek işmelci AMD istiyorum Intel değil R7 R9 olabilir bütçede sıkıntı yok.

Sıfır mı alacaksın illa? Sıfır fiyatları çünkü aşırı fazla AMD işlemcilerin. İkinci el alacaksan belki daha uyguna gelebilir.

İşlemci olarak 5600X alsan yeterli, 5900X'e kadar uçmana gerek yok; profesyonel değilsen tabii.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şunları önerebilirim, arkadaşın attığı kartı da tavsiye ederim. Bütçene hangisi uygun ise videolarını izleyip alabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı