RTX 3060 Ti ile madencilik yapılır mı?

OksiDat

Hectopat
Merhaba, bende şu an RTX 3060 Ti'lı bir sistem var ve günde 4-5, en fazla 6 saat çalışıyor. Ben bu makineyle bakmadığım zamanlarda mining yapmam karlı olur mu ya da kartın ömrünü ne kadar yer?

Aylık 40-45 dolar arasında kazancınız olur, 10 dolar elektirk faturasına gider. Doğru overclock ayarları ile ömrü falan da azalmaz. Şu an mining yapıcaksanız kazdığınız ETH'ları satmanızı tavsiye etmem.

Şu an gelirler bayağı bir düşük. Elektrik hariç günlük 1.5 dolara yakın getirisi var. Gelirler yüksekken aynı kart ile aylık 70-80 doları rahat görüyordum.

Tek kartın karlılığı, sistemin diğer parçalarının da elektrik çektiği düşünülünce yeterli gelmeyebilir. Bu yüzden tek kart ile mining, günümüz fiyatıyla değmeyecek bir getiri bırakacaktır.

Asıl değinmek istediğim durum ise "mining in kartın ömrünü ne kadar yer?" sorunuza yönelik olacak. Mining, saçma bir oc ile yapılmadığında kartı oyun oynamaktan daha fazla yoran bir şey değil. Yada mining, kartın ömrünü törpüleyen bir şey değil. (yine tekrarlıyorum; hunharca para hırsına bürünüp 2-3 mh fazla almak için saçma sıcaklıklara çıkılmadığında)

Miningin kart tarafında tek handikapı, elimizdeki kartların günlerce çalışmak için tasarlanmamış oyuncu kartları olmasıdır. Bir kart 60 derecelik sıcaklıkta, fanları %60 civarında çalışıp mining yaparsa uzun vadede pad ve macun yenilemeyi gerektirebilir. Ekstrem durumlar dışında belki belki fan arızası verir.

Arkadaşlar 3060 TI LHR max kaç MHS alıyor %100 kırıldı vs. diye gördüm bi kaç yerde hangi program ile oluyor etermine havuzu kullanılacak.

Aylık 40-45 dolar arasında kazancınız olur, 10 dolar elektirk faturasına gider. Doğru overclock ayarları ile ömrü falan da azalmaz. Şu an mining yapıcaksanız kazdığınız ETH'ları satmanızı tavsiye etmem.
Sistemin güç tüketimi de var. Doğru ayarlar yapılırsa sistem ve kart toplam 210 220 watt çeker prizden. Toplam 44 dolar civarı brüt getirisi olur, 20 dolar elektriğe gider. Sistem 7/24 çalışsa sizin hesabınızdaki gibi sistemin çektiği hesabı göz ardı edebiliriz ama öyle bir durum yok.

Arkadaşlar 3060 Ti LHR Max kaç mhs alıyor %100 kırıldı vs. diye gördüm birkaç yerde hangi program ile oluyor etermine havuzu kullanılacak.

55-62 arası.

Dosya Ekleri

• edsad.JPG
    edsad.JPG
    167,4 KB · Görüntüleme: 28

Yeni konular

Geri
Yukarı