RTX 3060 Ti Sistem 2K Valorant performansı 1080P'den yüksek

İşletim sistemi
Windows 10

Kckc

Hectopat
Daha fazla  
R7 5800X RTX 3060 Ti Valorant'da 2K da 1080P'DEN daha çok FPS alıyor. Sizce neden?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
R7 5800X RTX 3060 Ti Valorant'da 2K da 1080P'DEN daha çok FPS alıyor. Sizce neden?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
İşlemciye binen yük azalıp ekran kartına biniyor bence bunun içindir.

Normaldir. Kartın zaten tamamı kullanılmıyor ki böyle bir oyunda.

Hocam emin değilim ama ekran kartına daha fazla yük bindiği için olabilir.

Ben emin değilim hocam ama işlemci ve ekran kartı yeni nesil oldukları için daha yeni nesil olan 2k monitörlerde daha iyi performans veriyor olabilir.
Ben emin değilim hocam ama işlemci ve ekran kartı yeni nesil oldukları için daha yeni nesil olan 2k monitörlerde daha iyi performans veriyor olabilir.
Ekran kartına yük bindiği içinmiş hocam

İşlemciye binen yük azalıp ekran kartına biniyor bence bunun içindir.
Hocam emin değilim ama ekran kartına daha fazla yük bindiği için olabilir.
Yük ekran kartına biniyor o yüzden.
Yine de ne ekran kartı ne işlemci kullanımı %50'yi dahi görmez. 8K çözünürlükte de aynı sonuç alınır bir fark olmaz. Oyun çok hafif bir oyun ve sistem güçlü.

Ekran kartı potasiyelini daha fazla veriyor çünkü. Basit seviye oyunlar ve ileri seviye sistemlerde 1080p de yük işlemciye binebiliyor fakat 2k'de bu daha az gerçekleşiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı