RTX 3060 Ti sistem açılmıyor

Efe Emre

Hectopat
RAM
Gskill Trident Z Neo 8x2GB DDR4 3600MHz Cl18
Ekran kartı
Asus Tuf Rtx 3060 Ti
Anakart
Asus Tuf B550M-Plus
İşlemci
Amd Ryzen 5 3600
Merhaba yaklaşık 1.5 yıl önce bir bilgisayar aldım. Ve 1 ay önce bilgisayarım bozuldu. PSU on/off tuşuna basınca kıvılcım çıkıyor ve cızırt ediyor. Güç tuşuna bastığımda da bilgisayarım açılmıyor. Bu kıvılcım çıkma olayı aniden oldu. 2 kere denedim 2 seferde de aynı şey olunca bir daha ellemedim. Bu olay ilk olduğunda kasayı açıp koklamamıştım ama oda da pek yanık kokmamıştı. Bugün açıp kokladığımda herhangi bir yanık kokusu yok. PSU bozulduğuna eminim diyebilirim. Ama acaba diğer bileşenlere bir şey olmuş mudur?

Merhaba yaklaşık 1.5 yıl önce bir bilgisayar aldım. Ve 1 ay önce bilgisayarım bozuldu. PSU on/off tuşuna basınca kıvılcım çıkıyor ve cızırt ediyor. Güç tuşuna bastığımda da bilgisayarım açılmıyor. Bu kıvılcım çıkma olayı aniden oldu. 2 kere denedim 2 seferde de aynı şey olunca bir daha ellemedim. Bu olay ilk olduğunda kasayı açıp koklamamıştım ama oda da pek yanık kokmamıştı. Bugün açıp kokladığımda herhangi bir yanık kokusu yok. PSU bozulduğuna eminim diyebilirim. Ama acaba diğer bileşenlere bir şey olmuş mudur?
Yaşadığınız yerdeki güzel güvenilir bir bilgisayarcıya baktırtsanız iyi olur diye düşünüyorum.

Güç kaynağını kapatıp, bilgisayarın güç tuşuna 10-15 defa art arda basmayı dener misin?

Anakarttan tüm psu kablolarını söküp bu videodaki gibi çalıştırmayı dener misin? Eğer çalışırsa psu sağlamdır çalışmazsa yüksek ihtimal psu bozuktur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı