RTX 3060 Ti sistem FPS düşüşü

Creanky

Femtopat
Daha fazla  
RTX3060 Ti, Ryzen 5 3500X, 16 GB RAM var PC'yi alalı 5-6 ay oluyor geçen aya kadar Valorant'ta 240-300 FPS alıyordum artık 200 nadiren görüyor ve 90'lara düşüyor bu arada hiç donma gibi bir problemle karşılaşmadım. Sadece GeForce Experience'a driver güncellemesi gelince ve windowsa güncelleme gelince güncelliyorum. Genellikle işlemci sıcaklığı 52-53 oluyor (1 fanlı sıvı soğutucusu var) GPU da 3 fanlı ve 50 üzerine çıktığını görmedim ilk aldığımdan beri. Bir terslik mi var İtopya'dan aldım hiç BIOS ayarına falanda girmedim hiç çökmedi hiç aşırı ısınmadı, anlayan bir arkadaş yazabilir mi herhangi bir ayarı yapmalı mıyım? Unutmadan söyleyeyim PC kasasının önündeki yer mesh hava rahatça girebiliyor ben ondan dolayı ısınmadığını düşünüyorum.

Bir şekilde darboğaz oluyor. Normalde o işlemci zaten kartınız için zayıf ama önceden sorun olmadığına göre oyunun güncellemeleri veya Nvidia driverları yüzünden durum değişmiş olabilir. Ben de 5600x ve RTX 3070 ile 1080p’de akıcı PUBG oynarken 2K’ya geçtikten sonra FPS dropları yaşadım anlamsız bir şekilde. Geçici bir durum olabilir. Bir süreliğine Nvidia denetim masasından DSR açıp çözünürlüğünüzü arttırarak darboğazı biraz engelleyebilirsiniz.

Bir şekilde darboğaz oluyor. Normalde o işlemci zaten kartınız için zayıf ama önceden sorun olmadığına göre oyunun güncellemeleri veya Nvidia driverları yüzünden durum değişmiş olabilir. Ben de 5600x ve RTX 3070 ile 1080p’de akıcı PUBG oynarken 2K’ya geçtikten sonra FPS dropları yaşadım anlamsız bir şekilde. Geçici bir durum olabilir. Bir süreliğine Nvidia denetim masasından DSR açıp çözünürlüğünüzü arttırarak darboğazı biraz engelleyebilirsiniz.
Eyvallah artık 144fps altına düşmüyor. Peki ilerde gelecek Driver güncellemelerinde düzelebilir mi ?
Bu arada dsr çarpanını 4x yaptım bende 1080p monitör var 4k seçtim görüntü ayarlarından ama oyunda seçince 4k yı oyun kafayı yiyo saçma sapan birşey oluyo onayla yazısına basılmıyor zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı