RTX 3060 Ti sistem nasıl?

FahriBey

Kilopat
Merhabalar aşağıdaki sistemi sipariş edeceğim. Herhangi bir eksiği var mı? Şunu değiştirsen şu şu sebepten daha iyi olur gibisinden tavsiyeleriniz varsa bekliyorum. Teşekkürler.

• Intel Core i7-10700F, 8X2.9 GHz (Comet Lake)
  • Cooler Masterliquid ML120l V2 RGB, su soğutmalı, aydınlatmalı.
  • Standart termal macun.
  • 16 GB DDR4-3200 MHz (2x8GB), çift kanallı.
  • NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti, 8 GB GDDR6.
  • MSI Z490-A PRO, soket 1200, ATX, Z490.
  • 7.1 (8 kanal) Surround ses, dijital ses, yerleşik.
  • Samsung 970 EVO Plus 500 GB, NVMe M.2 PCI-e X4 SSD.
  • 2000 GB SATA 3 sabit sürücü (6 GB / sn)
  • ATX-midi Void X, LED RGB, temperli kasa.
  • Cooler Master MWE 700W, 80+ (v2)
  • Fiyat: 16.151,94 Türk lirası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Cooler Master'ın CPU soğutucusunun iyi soğuttuğunu ancak yüksek devir sayısından ötürü sesli çalıştığını okumuştum, belki araştırılabilir. Onun dışında eksiksiz bir sistem gibi görünüyor. Türkiye'deki e-mağazalardan birinde hazır olarak var mı bu sistem peki?

Hazır sistem mi bu?

Evet hazır sistem.

Cooler Master'ın CPU soğutucusunun iyi soğuttuğunu ancak yüksek devir sayısından ötürü sesli çalıştığını okumuştum, belki araştırılabilir. Onun dışında eksiksiz bir sistem gibi görünüyor. Türkiye'deki e-mağazalardan birinde hazır olarak var mı bu sistem peki?

Türkiye de değil Almanya bazlı bir site içerisindeki hazır sistem. Üniversite için Polonya da bulunuyorum. Polonya'ya da getiriyorlar oradan sipariş vereceğim.

O işlemciye OC yapılamıyor. Anakart ise OC destekliyor. Anakartın tek artısı sizin için RAM frekansını 3200 MHZ olarak kullanmak olur. OC desteklemeyen B460 anakart kullanırsanız RAM frekansı işlemcinizin desteklediği ( sizin işlemci 2997 MHZ gibi bir değer olacaktı galiba) frekansın üzerine çıkaramazsınız. Bu arada Intel'de RAM frekansını işlemcinin desteklediği frekansın üzerine çıkmanın FPS getirisi AMD'ye nazaran az.
Ya anakartı düşürmek ya da işlemciyi K ibareli almak daha dengeli olur.
Benim gibi K ibareli işlemci ile OC yapılamayan B serisi anakart da kullanılabilir. Intel işlemciler (özellikle K ibareliler) normal halleriyle bile yüksek frekansa sahipler.

Yeni konular

Geri
Yukarı