RTX 3060 Ti sistemde oyunlarda sürücü çökmesi

emreakgul

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde Gigabyte RTX 3060 Ti Aorus Master satın aldım. Oyunlarda rastgele bir şekilde driver hatası alıyorum. Ne yapmalıyım? Sürücüyü birkaç kez silip tekrar kurdum düzelmedi. Tüm driverlar günceldir. Windows 10 Pro'nun en güncel sürümünü kullanıyorum.

Sistem özellikleri:
Gigabyte RTX 3060 Ti Aorus Master.
Ryzen 5 3600.
Gigabyte B450M S2H v2.
8x2 GB 3600MHz CL18 GeIL RAM.
650W 80+ Sharkoon PSU.
Kasa 3 ön fan arkada 1 egzoz fan olan mesh bir kasa.

NVIDIA driver yükleme aracını indirdim, önceki sürücüleri sil seçeneğini seçip temiz yükleme yaptım.
Valorant'ta çökme yaşadım, Metro 2033 ve Lastlight Redux'da yaşadım, Shadow of War ve Shadow of Mordor oynarken yaşadım, Warframe'de yaşadım, GTA 5'te yaşadım.

Sistemi özelleştirip Sinerji.gen.TR'den satın aldım, onlar zaten stres testini falan yapıp yolluyorlar o yüzden parçalarda hata olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca şöyle bir durum var; Warframe'de falan zaten ekran kartı yüzde 40-50 arası yükte çalışıyor.
Buna rağmen çöküyor, o yüzden güç kaynağından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Bu yazdıklarıma ek olarak.
DDU ile sürücüleri silip baştan NVIDIA'nın sitesinden indirdim.
İlk yaptığımda hatalar durdu fakat 1 gün sonra tekrar hata almaya başladım.

BIOS indirmeden önce Aorus Engine vs. hangi program varsa senin kartın için onunla BIOS Update check yap olmuyorsa GPU-Z'den güncelmi diye kontrol et eğer ki güncelse sorun anakart BIOS'unda.

Eğer otomatik yaptıysa bir uygulama vs. doğrudur eğer ki kendin yaptıysan ekran kartının kutusunda yazıyordu diye hatırlıyorum. Eğer anlattıklarım halen işe yaramıyorsa bir gösterebilirsin vatana vs.

Sorunu yaşayan ben değilim:) sadece emin olmak istedim acaba doğru mu diye:)
Hocam kendi elimle yaptım önce OC moda aldım sonra silent moda alıp BIOS'u güncelledim.
Doğru yaptığımı nasıl anlarım diye sormuştum aslında programla bakabbilir miyim falan vs.

DxDiag'dan BIOS'una bakabiliyorsun slient BIOS ve OC BIOS sürümleri farklı oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı