RTX 3060 Ti sisteme overclock

piqtumya

Kilopat
RAM
Corsair Vengeance 2x8 3600mhz ddr4
Ekran kartı
Asus dual Nvidia Rtx 3060 ti
Anakart
Asus Prime B660 Plus D4
İşlemci
İntel i5 12400F
Merhaba forum, yeni sistemim i5 12400F + ASUS Prime B660 Plus ana kartlı sistem topladım maksimum değerler için over clock yapmak istiyorum fakat çevremdeki bilgisayarcıların bu işten anladığını düşünmüyorum. Profesyonel bir yardım alabileceğim bir yer var mı? Yer İstanbul arnavutköy bu konuda sizlerin görüşlerini almak istedim şimdiden teşekkürler.

MSI afterburner - Ekran Kartı için
CPU için ise BIOS üzerinden OC yapabilirsin. İşlemcinin sınırlarını ve nasıl yapacağını kendin azar azar yükselterek görebilirsin.

Frekans yükselterek OC basit bir işlem ancak voltaj değişiklerini yaparken dikkatli ol. Sistem çökebilir ama yeni nesil işlemci ve ekran kartlarında çoğunlukla bunun için koruma olmakta. Donanımsal zarar vermen güç ama sistemine mavi ekran verdirtmen muhtemeldir.

K serisi olmadığı için işlemcinize overclock yapamazsınız. Ekran kartınıza MSI Afterburner ile +50 Core Clock ve +500 Memory Clock ile %104 power vererek başlayabilirsiniz.

K serisi olmadığı için işlemcinize overclock yapamazsınız. Ekran kartınıza MSI Afterburner ile +50 Core Clock ve +500 Memory Clock ile %104 power vererek başlayabilirsiniz.
Recep baltaşın bir videosunda gördüm 12400 e overclock yapıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MSI afterburner - Ekran Kartı için
CPU için ise BIOS üzerinden OC yapabilirsin. İşlemcinin sınırlarını ve nasıl yapacağını kendin azar azar yükselterek görebilirsin.

Frekans yükselterek OC basit bir işlem ancak voltaj değişiklerini yaparken dikkatli ol. Sistem çökebilir ama yeni nesil işlemci ve ekran kartlarında çoğunlukla bunun için koruma olmakta. Donanımsal zarar vermen güç ama sistemine mavi ekran verdirtmen muhtemeldir.
Donanım bilgim çok fazla değil bir kere düzgün bir overclock yapıp bir daha uğraşmak istemiyorum bu yüzden bilen birine yaptırma taraftarıyım ekran kartı için Asus gpu tweak de ayar yapıyorum onda sorun yok sadece işlemciyi Max performansa çekme niyetindeyim sağlıklı bir şekilde genelde online oyunlar oynuyorum sanırım işlemci performansı daha önemli

Recep baltaşın bir videosunda gördüm 12400 e overclock yapıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Donanım bilgim çok fazla değil bir kere düzgün bir overclock yapıp bir daha uğraşmak istemiyorum bu yüzden bilen birine yaptırma taraftarıyım ekran kartı için Asus gpu tweak de ayar yapıyorum onda sorun yok sadece işlemciyi Max performansa çekme niyetindeyim sağlıklı bir şekilde genelde online oyunlar oynuyorum sanırım işlemci performansı daha önemli
Biraz illegal bir yol diyebiliriz, ben önermiyorum ancak deneyebilirsiniz. Overclock gerektiren bir işlemci değil zaten, tekli çekirdek hızı en iyilerden biri.

Geri
Yukarı