RTX 3060 Ti ve 5600X sisteme monitör önerisi

Bütçe
2000

techno7313

Hectopat
Merhaba, RTX 3060 Ti ve Ryzen 5 5600X sisteme monitör olarak ne almamı önerirsiniz? Şu an Samsung'un 72 Hertz 1080p bir monitörünü kullanıyorum. 144 Hertz ve 2K arasında kaldım. İkisi beraber olan monitörler çok pahalı geldi. Ayrıca yeni nesil oyunlarda Ultra grafiklerde 144 FPS alabilir miyim? 144 Hertz'in 144 FPS almadan bir faydası olur mu? Bu konularda neredeyse hiç bilgim yok, maalesef. Yardımcı olursanız sevinirim.

AAA oyunlarda ultra grafikte 144 FPS mümkün değil elbette. 144Hz ve üzeri genel olarak rekabetçi oyunlar için hedeflenen değerler. AAA oyunlarda 60 FPS veren bir kart, genel olarak rekabetçi oyunlarda 144 FPS üzerini rahatça görüyor. O sistemin hakkı 2K çözünürlük ve yüksek Hz elbette. Mümkün değilse oynamayı düşündüğün oyunlara göre karar vermek gerek. Bütçem 2K, yüksek Hz cihaza yetmiyor olsa, 1080P 144+ Hz bir monitör tercih ederdim herhalde.

Not: AAA oyunları büyük yapımlar oluyor. RDR 2, AC Valhalla gibi oyunlar. Rekabetçiden kasıt da CS:GO, Valorant tarzı oyunlar.

144 HZ'den aşağısı o sisteme yakışmaz. Kartın çok güçlü, 3070 ile arasında yüzde 6-7 fark var. En az Viewsonic vx2705-2kp-mhd almanı öneririm.

Şu an bütçem suyunu çekti neredeyse o yüzden biraz ucuz bir şeyler düşünüyordum da hiç almamak daha mı mantıklı acaba o zaman? Ekran kartı yurt dışından çok daha ucuza geleceği için olabildiğince üst model aldım bütçemle ekrana ayırmak yerine.

RTX 3060 Ti'ın uzun kullanımda 1440p için yeterli gelmeyeceği aşikar. R5 5600X sahibi olduğunuz için bu kartı 1080p'de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dell S2422HG alınabilir. Gayet güzel gider.

Technopat nezdinde de kullanıcı incelemesi vardı.

Hocam hemen hemen özellikleri aynı sayılır ama Acer'in IPS panel olması ve dahili hoparlörünün bulunmasından dolayı Dell'e göre daha alınabilir bir monitör.
DELL'in geri dönüşlerini olumlu bulduğum için önerdim. Diğer ACER monitör hakkında bir fikrim yok. IPS panel olması bir avantajdır tabii.

Geri
Yukarı