RTX 3060 Ti ve i5 9600K sistem darboğaz yapıyor

emre şenol

Hectopat
Daha fazla  
RTX 3060 12gn/192 bit ve i5 9600K Z390 Gaming anakart ve 16 GB DDR4 3600 MHz RAM var.
Warzone oynadığım zaman 2K ve 1080p de anlık takılmalar yaşıyorum. FPS aniden 4'e ya da aniden 120'ye çıkıyor.
Anlık donmalar yaşayıp oynanmaz hale getiriyor.
İşlemci %40 civarı çalışıyor. Çözümü nedir ne yapabilirim?

Warzone'u HDD değil de SSD'de kurulu varsayarsak ilk önce oyunda iken işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını paylaşmalısın.
samsung 960 evo da kurulu. Psu markası seasonic gold+ 80 750w.aksaşm eve gidince sıcaklıkları paylaşırım. ama genel baktığım zaman ekran kartının sıcaklığı 65 i geçmiyordu

sıcaklık değerleri bana göre normal geldi ama neden takılma yapıyor anlamadım. İşlemci %100 görünüyor ben mi yanılıyorum. Hatta chrome vs programları da açtım bilerek en son görselde
İşlemci sıcaklığına da akşam bakarsanız sorunu bulmada olasılıkları git gide elemiş olursunuz.
yukardaki gb sıcaklıklar :(

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    1,1 MB · Görüntüleme: 29
  • Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    949,6 KB · Görüntüleme: 41
  • Ekran Görüntüsü (11).png
    Ekran Görüntüsü (11).png
    530 KB · Görüntüleme: 33
Oyun açılmamış iken işlemci kullanımına bakın. O durumda sadece MSI Afterburner açık iken işlemci kullanımı yüksek ise görev yöneticisinden işlemciyi sömüren programı bulun. Yanlış çalışan bir program veya virüs vs. olabilir. Eğer sistem boşta işlemci kullanımı normal ise:
MSI Afterburner işlemci kullanımı grafiğinde Warzone'u aktif oynadığın yer neresi bilmiyorum. Oyundayken işlemci kullanımı %100 veya buna yakın ise işlemci darboğazı olabilir.

Geri
Yukarı